Apgamai
Ar apgamai gali pakisti nuo gimimo?
Apgamai gyvenimo eigoje gali iš lėto didėti, keistis, tačiau bet koks staigus ar kardinalus apgamo dydžio, spalvos, kontūro ar struktūros pasikeitimas turėtų atkreipti paciento dėmesį ir nuvesti jį pas gydytoją dermatologą. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Ar pavojingi yra apgamai su plaukais?
Plaukas apgame pats savaime nėra piktybiškumo požymis. Būtinas detalesnis ištyrimas, kitų požymių įvertinimas. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Dėl kokių priežasčių atsiranda apgamai ant delno?
Apgamai ant delno gali atsirasti kaip ir bet kurioje kitoje kūno vietoje. Būtina tokius apgamus stebėti ir pastebėjus jų pakitimus, kreiptis į gydytoją. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kaip atpažinti vėžį iš apgamo?
Vertinant apgamus svarbu atsižvelgti į tokius kriterijus: asimetriją, kraštų netolygumą, spalvos netolygumą, apgamo didėjimą(keitimąsi) ir apgamo dydį (>6 mm). Esant bet vienam iš šių požymių būtina kreiptis į gydytoją dėl tikslesnio įvertinimo. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kaip atrodo apgamo uždegimas?
Apgamą nuplėšus ar sutraumavus gali susiformuoti aplinkinių audinių uždegimas, paraudimas, niežėjimas. Apgamas gali pakraujuoti. Traumavus apgamą būtina gydytojo konsultacija. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti uždegimo pažeistą apgamą.
Kaip atrodo piktybiniai apgamai?
Vertinant apgamus svarbu atsižvelgti į tokius kriterijus: asimetriją, kraštų netolygumą, spalvos netolygumą, apgamo didėjimą(keitimąsi) ir apgamo dydį (>6 mm). Esant bet vienam iš šių požymių būtina kreiptis į gydytoją dėl tikslesnio įvertinimo. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kodėl atsiranda apgamai ant veido?
Apgamai – įgimti arba gyvenimo eigoje atsiradę pigmentiniai (nebūtinai) gerybiniai odos dariniai. Apgamų kiekis priklauso nuo genetinių savybių. Dažniausiai apgamų veido srityje ima daugėti vyresniame amžiuje. Pastebėjus bet kokius apgamo veide pokyčius (didėjimą, patamsėjimą, kraujavimą ir tt.) būtina gydytojo dermatologo konsultacija. Gerybiniai apgamai, neturintys piktybiškumo požymių, gali būti šalinami estetiniais tikslais. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kodėl atsiranda juodi apgamai?
Kiekvienas, staiga atsiradęs juodas apgamas, ypač didėjantis, turėtų būti įvertintas gydytojo specialisto. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kodėl atsiranda raudoni apgamai?
Raudoni apgamai – tai dažniausiai gerybiniai kraujagysliniai dariniai, vadinamos hemangiomos. Kodėl atsiranda apgamai nėra aišku. Dažnai iškyla klausimų: „hemangioma – kas tai?”. Atsakymas paprastas – būtent tai yra raudoni kraujagysliniai apgamai. Maži raudoni apgamai ant kūno dažniausiai neturi piktybinio potencialo, sukelia tik estetinį diskomfortą, todėl gali būti šalinamos pacientui pageidaujant lazeriu. Dėl tikslios raudonų apgamų priežasties, diagnozės ir gydymo taktikos parinkimo būtina gydytojo dermatologo konsultacija. Jis gali padėti atsakyti, kodėl atsiranda hemangioma. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kodėl didėja apgamas?
Apgamai gyvenimo eigoje gali didėti, tačiau staigus jų didėjimas ir pasikeitimas pavojingas požymis – būtinas gydytojo įvertinimas. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kodėl nuo saulės atsiranda apgamai?
Apgamų, šlakų, pigmentinių dėmių atsiradimą sąlygoja saulės spinduliai. Todėl dažnas deginimasis, vaikščiojimas į soliariumus gali lemti didesnį apgamų, šlakų ir pigmentinių dėmių kiekį. Ultravioletiniai spinduliai taip pat yra ir pagrindinis odos vėžio rizikos veiksnys, todėl degintis mėgstantiems žmonėms būtina vieną kartą per metus pasitikrinti odą pas dermatologą. Taip pat apgamų nuotraukos, esančios mūsų galerijoje, gali padėti lengviau atskirti piktybėjantį apgamą.
Kaip panaikinti randus po apgamų šalinimo?
Randai po apgamų pašalinimo pasitaiko retai, tačiau jų būna įvairiausių – pradedant nuo šviesių dėmelių iki susiformuojančių keloidinių/hipertrofinių randų, ypač žmonėms, turintiems polinkį į randėjimą. Todėl po apgamų šalinimo būtina atitinkamai prižiūrėti žaizdelę, nekrapštyti šašų, sugijus žaizdelei, naudoti gelius nuo randų. Jau susiformavus randams, yra įvairių būdų jiems šalinti: vaistų injekcijos į randus, lazerinės randų šalinimo, adatinės procedūros. Tačiau prieš taikant bet kokį gydymą būtina įvertinti patį randą.
Kas lemia apgamo pakitimą?
Apgamų pakitimus gali lemti amžius, išoriniai veiksniai (saulė, soliariumai), traumavimas. Atsiradus bet kokiam apgamo pakitimui, tikslinga pasitarti su gydytoju dermatologu. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kodėl pakito apgamas?
Apgamai gali šiek tiek keistis gyvenimo bėgyje, ypač vaikams augant, kartu auga ir keičiasi apgamas. Tačiau pastebėjus apgamą, kuris pasikeitė staiga ar ženkliai (padidėjo, pasikeitė jo spalva, kraštai, tapo asimetriškas), būtina gydytojo dermatologo konsultacija. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kodėl pakito odos apgamas?
Apgamai gali šiek tiek keistis gyvenimo bėgyje, ypač vaikams augant, kartu auga ir keičiasi apgamas. Tačiau pastebėjus apgamą, kuris pasikeitė staiga ar matomas ryškus pasikeitimas (padidėjo, pasikeitė jo spalva, kraštai, tapo asimetriškas), būtina gydytojo dermatologo konsultacija. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Dėl kokių priežasčių pakinta apgamai?
Apgamų pakitimus gali lemti amžius, išoriniai veiksniai (saulė, soliariumai), traumavimas. Atsiradus bet kokiam apgamo pakitimui, tikslinga pasitarti su gydytoju dermatologu, ir atmesti odos vėžį. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Dėl kokių priežasčių apgamas tapo rausvas?
Apgamo paraudimas gali atsirasti dėl patraumavimo, dėl stipraus terminio ar saulės poveikio. Kartais apgamai natūraliai būna rausvos spalvos ir neturi jokių piktybinių pakitimų. Tačiau, jeigu pastebėjote, kad apgamo paraudimas atsirado staiga be jokios aiškios priežasties, būtinai kreipkitės į gydytoją dermatologą dėl diagnozės patikslinimo. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.