Karpų šalinimas lazeriu

Karpos – tai virusinė odos liga, kurią sukelia yra žmogaus papilomos virusas. Ši infekcija pasireiškia įvairaus dydžio gerybiniais odos dariniais.

Kokių būna karpų?

 • Paprastos karpos. Dažniausiai atsiranda ant rankų, veido arba kitose kūno vietose. Žiūrint plika akimi, jos atrodo kaip iškilę odos dariniai, kurių paviršius yra šiurkštus. Kol karpos yra nedidelės, jos nesukelia simptomų, nebent pacientai skundžiasi estetiniu diskomfortu. Tačiau karpoms didėjant, jos tampa skausmingos, jautrios prilietimui, gali kraujuoti. Kai karpų atsiranda ant pado, pacientai skundžiasi, jog skauda vaikščioti, stovėti ir pan. Ilgai negydant, aplink pačią karpą pradeda formuotis nuospauda.
 • Plokščios karpos. Dažniausiai aptinkamos plaštakų nugariniame paviršiuje arba veide. Tai šviesiai raudonos ar kūno spalvos, nedideli, plokšti mazgeliai, jų paviršius čiuopiant būna lygus. Plokščios karpos būna tiek pavienės, tiek ir daugybinės.
 • Padų karpos. Šios karpos yra paduose, jos auga į gylį, paaugusios būna skausmingos. Dažnai supainiojamos su nuospaudomis. Daugybinės padų karpos vadinamos mozaikinėmis.
 • Siūlinės karpos. Jos dažniausiai atsiranda veido srityje. Vizualiai primena ploną siūlinę išaugą.
 • Apynagių karpos. Kartais jų susidaro tiek daug, jog savo išvaizda gali priminti kalafiorą.
 • Smailiagalės kondilomos, arba lytinių organų karpos. Tai yra lytiniu keliu plintančios karpos. Gydymo procesas sunkus, karpų naikinimui reikalingos net kelios procedūros, jos neretai linkusios atsinaujinti.

Karpų šalinimas lazeriu

Karpų šalinimas yra vienintelis jų gydymo būdas. Dažniausiai atliekama procedūra – tai karpų šalinimas lazeriu. Karpų naikinimas lazeriu gali būti atliktas bet kurioje kūno vietoje, įskaitant ant lytinių organų atsirandančias smailiagales kondilomas. Karpų gydymas lazeriu yra greita, gerai toleruojama procedūra. Karpų šalinimas lazeriu yra vienas iš progresyviausių ir pažangiausių karpų šalinimo metodų, dėl gero efektyvumo rezultatų ypač dažnai taikomas. Priklausomai nuo karpos tipo gali būti naudojami skirtingi lazeriai. Nuo pasirinkto lazerio ir gydytojo patirties priklausys karpų šalinimo procedūros efektyvumas ir kosmetinis vaizdas po užgijimo, todėl geriausia, jeigu karpų gydymą lazeriu atlieka patyręs gydytojas-dermatologas.

Karpų gydymas lazeriu atliekamas vietinėje nejautroje, po procedūros lieka žaizdelė, kuri priklausomai nuo šalinamos karpos dydžio gyja nuo 2 iki 4 sav. Karpų naikinimas lazeriu priklausomai nuo karpų dydžio, skaičiaus, jų lokalizacijos vidutiniškai trunka apie 10-30 minučių. Po procedūros uždedamas tvarstis, gydytojas išrašo receptą tepalui, kurį reikės tepti namuose. Nors karpų šalinimo lazeriu procedūros efektyvumas labai geras, gydytojas negali prižadėti 100 proc. rezultato todėl, kad kol kas nėra galimybės pašalinti virusinių karpų priežastį. Lazeriu dažniausiai šalinamos pavienės karpos kojų, rankų, veido ir kitose srityse. Po karpų naikinimo lazeriu procedūros, siekiant išvengti infekcijos, gydytą sritį reikia laikyti švarią, sterilią ir sausą, todėl gijimo laikotarpiu nepatartina sportuoti, lankytis baseinuose, pirtyse.

Kokios karpos yra dažniausios?

Dažniausiai (iki 70 proc. visų atvejų) pacientai kreipiasi dėl juos varginančių paprastųjų karpų, o didžiąją pacientų dalį sudaro mokyklinio amžiaus vaikai. Nustatyta, jog net iki 20 proc. visų moksleivių bent kartą yra turėję karpų. Padų karpos būdingesnės suaugusiems (34 proc. atvejų), priešingai negu plokščiosios karpos, kurios, vėlgi, dažniau sutinkamos vaikams (4 proc. visų karpų atvejų).

Patyręs dermatologas karpos tipą nustato nesudėtingai, konsultacijos metu. Tačiau retais atvejais, ypač, jeigu karpa yra traumuota, tik apžiūros metu ją diagnozuoti būna sunku ir tada gydytojas gali atlikti darinio biopsiją bei histologinį tyrimą.

Ar karpos gali sukelti komplikacijų?

Karpos dažniausiai nesukelia komplikacijų, nebent jos didėja, tampa skausmingos vaikštant, taip pat sukelia psichologinį diskomfortą dėl estetinių priežasčių. Retais atvejais, kai jos traumuojamos, gali išplisti į greta esančias sritis. Pacientams su žymiu imuninės sistemos defektu (pvz., esant įvairios kilmės imunodeficitams) išlieka teorinė paprastos karpos supiktybėjimo tikimybė, nors kasdienėje praktikoje to nepasitaiko. Priešingai negu esant lytinių organų karpoms, kurias taip pat gali sukelti ir onkogeniniai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tipai. Taigi siekiant išvengti minėtų komplikacijų, visais atvejais rekomenduojamas radikalus karpos šalinimas.

Karpų šalinimas
Nors mokslinė literatūra teigia, kad esant gerai imuninei sistemai, karpos gali išnykti savaime kelerių metų bėgyje, medicininė praktika rodo ką kita. Pagrindinė karpų gydymo problema yra ta, kad šiuo metu nėra metodo arba vaisto, kuris pašalintų patį virusą, todėl gydytojas negali garantuoti 100 proc. išgijimo. Visas gydymas sutelktas į pačios karpos šalinimą, tačiau neapsaugo nuo pakartotinio apsikrėtimo ŽPV.

Pagrindiniai karpų šalinimo būdai:

 • Lazeriu
 • Kriodestrukcija skystu azotu
 • Vaistais
 • Chirurginis karpų šalinimas

Geriausia, kuomet karpų šalinimą atlieka patyręs gydytojas dermatologas, nes neteisingai paskirtas gydymas gali ne tik nepadėti, bet ir pabloginti situaciją. Karpos gydomos tik radikaliai jas pašalinant, o tam, kaip jau minėta, gali būti taikomas chirurginis lazeris, skystas azotas ar specialūs vaistai.

Mūsų centre taikomas bet kuris iš minėtų karpų šalinimo metodų. Kiekvienu atveju gydymo metodas parenkamas individualiai.

Karpų šalinimas lazeriu

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, prieš tai gydytojui suleidus nuskausminamųjų vaistų. Priklausomai nuo darinio dydžio, karpos šalinimas lazeriu užtrunka iki 15 min. Po procedūros uždedamas tvarstis ir išrašomi vaistai, kuriais reikia tepti žaizdą jos gijimo metu. Pagrindinis karpų šalinimo lazeriu privalumas- užtenka tik vienos procedūros, kad jus varginanti karpa išnyktų visam laikui. Be to, šis gydymo metodas tarp pacientų paplitęs labiausiai ir turi geriausius atsiliepimus, kadangi lazeriu karpos šalinamos nuo:

 • Veido
 • Delnų ir padų
 • Lytinių organų

Karpų šalinimas su azotu

Tai alternatyva lazeriniam karpų šalinimui. Metodas irgi ganėtinai populiarus, tačiau dažniausiai reikia kelių procedūrų, jos būna pakankamai skausmingos, o po kriodestrukcijos skystu azotu formuojasi skausminga pūslė. Todėl karpų šalinimas skystu azotu rekomenduojamas tik vyresniems vaikams ir suaugusiems. Kriodestrukcija kartojama kas 2-3 savaites, kol karpos galutinai išnyksta. Dažniausiai užtenka 6 gydymo seansų skystu azotu, bet jeigu karpa vis tiek neišnyksta, svarstomos kitos gydymo galimybės. Be to, destrukcija skystu azotu netinka tais atvejais, kai karpa pažeidžia pirštų, apynagės sritį.

Karpų šalinimas vaistais

Destrukcija rūgštimis, pvz., salicilo rūgštimi, trichloracto rūgštimi, šlapalu ir kitais specialiais medikamentais- tai irgi viena iš karpų šalinimo priemonių. Bet kuri vaistinė turi pakankamai platų karpų šalinimo priemonių asortimentą. Salicilo rūgštis, šlapalas suminkština viršutinį karpos sluoksnį, be to, skatina vietinį imuninį atsaką, taigi ir karpos nykimą. Pasirinkus karpos gydymą vaistais, reikia apsišarvuoti kantrybe, kadangi net ir tepant vaistus griežtai laikantis instrukcijos, efektas tampa matomas po kelių mėnesių. Be to, reikalingos nuolatinės vaisto aplikacijos pagal specialią schemą, tam tikrų odos priežiūros taisyklių laikymasis. Kartais tai pacientui sudaro nepatogumų, be to, vaistai turi ir nepageidaujamų reakcijų, pvz., odos sudirgimas, paraudimas ir pan.

Verta įsidėmėti, jog pašalinus karpą, vis tiek išlieka tikimybė jomis užsikrėsti, kadangi tai yra virusinės kilmės susirgimas. Todėl gydant karpas, ne mažiau svarbi ir jų profilaktika. Taigi ką daryti, norint išvengti karpų atsiradimo?

 • Stiprinti imuninę sistemą
 • Tinkamai gydyti kitas odos ligas (pvz., egzemą, padidėjusį prakaitavimą ir kt.)
 • Gydyti gretutines vidaus ligas (pvz., ŽIV infekciją, cukrinį diabetą, inkstų ligas)
 • Mūvėti apsaugines pirštines dirbant su mėsa, paukštiena, žuvimi
 • Baseinuose, pirtyse, sporto klubuose nevaikščioti basiems, taikyti dezinfekcines priemones

Siekiant apsisaugoti nuo lytinių organų karpų, rekomenduojama:

 • Lytinio akto metu naudoti barjerines apsaugos priemones (prezervatyvus)
 • Skiepai nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijos

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Dr. Eglė Aukštuolienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Dr. Viktoras Sidorovas

Gydytojas onkodermatologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius | Klaipėda

Registruotis trending_flat

Edita Zubrickienė

Gydytoja dermatovenerologė.
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Rūta Šidlauskienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Klaipėda

Registruotis trending_flat

Privatu: Justas Arasimavičius

Gydytojas dermatovenerologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

140

expand_more

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

140

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Eglė Aukštuolienė)

60

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

100

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Viktoras Sidorovas)

60

expand_more

Ekstra konsultacija

150

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

70

expand_more

Apžiūra (Edita Zubrickienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

70

expand_more

Apžiūra (Rūta Šidlauskienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Justas Arasimavičius)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Justas Arasimavičius)

70

expand_more

Apžiūra (Justas Arasimavičius)

60

expand_more

Karpos, moliusko, kondilomos pašalinimas lazeriu. Liuks klasės procedūra (1 vnt.)

45

expand_more

Karpos, moliusko, kondilomos pašalinimas lazeriu. Liuks klasės procedūra ( iki 3 vienetų.)

90

expand_more

Karpos, moliusko, kondilomos pašalinimas lazeriu. Liuks klasės procedūra ( iki 5 vienetų.)

140

expand_more

Karpos, moliusko, kondilomos pašalinimas lazeriu. Liuks klasės procedūra (daugiau nei 5 vienetus)

Kaina nustatoma apžiūros metu

expand_more