FAV metodas (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy) odos pigmentinių navikų diagnostikai

Pateikiame naują videodermatoskopijos tyrimo metodą, kuris vadinamas FAV metodu (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy). FAV metodui naudojama optinė elektroninė sistema su monochromatinės šviesos šaltiniu, kurios bangos ilgis yra 405 nm (± 5nm). Optinis prietaisas leidžia rankiniu būdu fokusuoti vaizdą į skirtingus paviršinius odos sluoksnius. Matymo laukas yra 340μm. Įrenginio vaizdo jutiklis yra labai jautrus (> 50% esant λ = 400-810nm) yra aukštas kadravimo dažnis (1 kadras / 8,33 ms). Optinė rezoliucija yra 1μm. FAV veikimo principas grindžiamas endogeninių molekulių gebėjimu sugerti specifinius bangų ilgius ir skleisti fluorescenciją (Fluorescencija – reiškinys, būdingas kai kurioms medžiagoms. Apšviestos, jos sugeria spindulius ir skleidžia regimąją šviesą, t. y. didesnio bangos ilgio šviesą. Šis spinduliavimas baigiasi, vos tik nutraukiamas išorinis apšvietimas).

Tyrimas atliekamas in vivo ir optinis prietaisas yra tiesiogiai pridedamas prie odos. Reguliuodami optinį įrenginį, mes galime apžiūrėti įvairius odos gylius. Vaizdai vizualizuojami ekrane realiuoju laiku pagal pilkos spalvos skalę, atsižvelgiant į absorbacijos lygius (juoda be fluorescencijos, didžiausia fluorescencija). Kad išvengtume energijos difuzijos paviršiuje, kuri susidaro dėl corneum stratus, odos paviršius padengiamas gliceroliu. Įprastomis sąlygomis optinis įsiskverbimo gylis svyruoja nuo 200 iki 400 μm, o tai leidžia vizualizuoti odos struktūras iki papiliarinės dermos.

FAV metodas leidžia greitai, be invazijos (be odos pažeidimo) įvertinti paviršinių odos struktūrų būklę ląstelių lygyje, suteikti papildomos informacijos, kuri gali būti reikšminga sprendžiant odos ikivežinių ir piktybinių navikų (lentigo maligna, melanoma, epiteliniai piktybiniai navikai) diagnostikai ir gydymui. Taip pat FAV metodas naudingas diagnozuojant parazitines odos ligas, tiesiogiai vizualizuoja patogenus pasirinktose odos infekcijose.

Kaip pavyzdį galite pamatyti du iš pirmo žvilgsnio vizualiai panašius pigmentinius navikus, kur vienas iš jų dar tik pakitęs apgamas (atipinis apgamas), o kitas jau yra ankstyva melanoma.

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Dr. Eglė Aukštuolienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Dr. Viktoras Sidorovas

Gydytojas onkodermatologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius | Klaipėda

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Eglė Aukštuolienė)

60

expand_more

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Viktoras Sidorovas)

60

expand_more

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija dėl pakitusių odos darinių (apgamai, odos vėžys ir kt.) pakitusių (ne visų) apgamų skaitmeniniu skenavimu [HORUS], žemėlapio sudarymas.

250

expand_more

Pakartotinis viso kūno apgamų skaitmeninis skenavimas [HORUS] žemėlapio sudarymas nepraėjus 1 mėn. po pirminės konsultacijos

80

expand_more

Skaitmeninės videodermatoskopijos tyrimas (iki 10 pakitusių darinių)

25

expand_more

Skaitmeninės videodermatoskopijos tyrimas (virš 10 pakitusių darinių)

35

expand_more