Kraujagyslių šalinimas lazeriu

Pradėjo kamuoti kraujagyslių ligos ir kraujotakos sutrikimai kojose? Išryškėjo kraujagyslės, tinsta ir skauda kojas? Tuomet jums būtinas profesionalus kraujagyslių gydymas, esant reikalui, jų šalinimas lazeriu. Todėl jums reikėtų kreiptis į angiochirurgą, kuris padarys viską, kad kraujotakos sutrikimai išnyktų arba vargintų kuo mažiau.

Konsultacijos metu, gydytojui pastebėjus kraujagyslių pakitimus, gali būti paskirtas atlikti specialus kraujagyslių tyrimas – kojų venų echoskopija. Šio tyrimo metu galima įvertinti kojų kraujagyslių būklę, diagnozuoti varikozę ir kitas kraujagyslių ligas.

Kraujagyslių išryškėjimo, tinimo priežastys:

 • Genetinis paveldimumas (jei šeimos nariai turi problemų su kraujagyslėmis, didelė tikimybė, jog turėsite ir jūs);
 • Moterys dažniau turi problemų dėl kraujagyslių nei vyrai;
 • Antsvoris;
 • Nėštumas;
 • Ilgas stovėjimas;
 • Amžius (susilpnėja kraujagyslių sienelės).

Kraujagyslių šalinimas lazeriu

Populiariausios kraujagyslių šalinimo procedūros yra šalinimas intensyvia pulsine šviesa arba lazeriu. Efektas paremtas selektyvios fototermolizės principu, kurio dėka kraujagyslių šalinamas nuo veido, nuo kojų ir kitų kūno vietų yra atliekamas nepažeidžiant aplinkinių audinių.

Kraujagyslių šalinimo lazeriu procedūros eiga

Lazerio terapija ar kraujagyslių šalinimas intensyvia pulsine šviesa yra greitas ir efektyus būdas pašalinti paviršinius kraujagyslių darinius.

Lazerinės Dermatologijos Centre kraujagyslių dariniai šalinami intensyvia lazerio pulsine šviesa. Lazeris giliai prasiskverbia iki tam tikros kraujagyslės, o lazerio pulsinė šviesa naikina kraujagyslėse esančias kraujo ląsteles nepažeidžiant aplinkinių audinių. Tai leidžia panaikinti matomas paviršines išsiplėtusias kraujagysles be šalutinio poveikio, dėl to pacientų atsiliepimai apie šią procedūrą yra kuo puikiausi.

Pati kraujagyslių šalinimo lazeriu procedūra nėra ilga, jaučiamas nedidelis skausmas, diskomfortas, bet procedūros metu, ar prieš ją, nejautra nereikalinga. Procedūros metu būtina būti su specialiais apsauginiais akiniais.

Po procedūros

Po kraujagyslių šalinimo lazeriu diskomfortas yra minimalus. Tai priklauso nuo procedūros apimties ir pasirinkto metodo. Po gydymo gali atsirasti nedidelis patinimas ar paraudimas, kuris greitai išnyksta. Pacientams reikia vykdyti visus gydytojo nurodymus, vengti šiurkščių veido valiklių, naudoti apsaugines priemones nuo saulės.

Jau po pirmos procedūros matomi pokyčiai. Po lazerinių procedūrų patartina apie 1 mėn. vengti tiesioginių saulės spindulių, nesilankyti soliariumuose.

Kiek procedūrų gali prireikti?

Priklauso nuo kraujagyslinių darinių dydžio: mažesni gali būti pašalinami 1-2 procedūrų metu, didesniems dariniams pašalinti gali prireikti iki 5 lazerio procedūrų.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Specialaus pasiruošimo procedūrai nėra, tačiau prieš atliekant kraujagyslių darinių šalinimo procedūrą lazeriu reikia 4 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių arba lankymosi soliariume. Taip pat, jei yra vartojami antikoaguliantai, kelias dienas prieš procedūrą reikia nustoti vartoti šiuos vaistus.

Procedūros efektyvumas priklauso nuo kelių faktorių:

Pirmiausiai tai kraujagyslės spalva. Tai reiškia, kad skirtingos spalvos kraujagyslės šalinamos skirtingais lazeriais. Kas tinka raudonos spalvos kraujagyslėms, bus neefektyvu mėlynoms kraujagyslėms. Raudonos spalvos kraujagyslių šalinimas geriausias su intensyvios pulsinės švesos procedūra arba lazeriu su oksihemoglobinui atitaikytu bangos ilgiu.

Kraujagyslių šalinimas lazeriu

Mėlynoms kraujagyslėms geriausiai tinka lazeris su bangos ilgiu 1064 nm (ND:YAG lazeris).

Kitas aspektas – odos spalva. Kuo didesnis odos spalvos ir kraujagyslių kontrastas, tuo geresnis kraujagyslių šalinimo rezultatas. Esant įdegusiai odai procedūros atlikti nerekomenduojama.

Kraujagyslės spindis taip pat turi įtakos procedūros efektyvumui. Labai plona kraujagyslė ar kraujagyslės spindžiui esant daugiau nei 2 mm gali įtakoti rezultatą.

Kraujagyslių šalinimo procedūra taip pat yra rekomenduojama:

 • Jei yra nustatyta veido rožinė;
 • Yra veido raudonis;
 • Yra teleangiektazijos (išsiplėtę kapiliarai);
 • Jei yra vyninės dėmės;
 • Kiti kraujagyslių dariniai.

Paslaugų kainos

Gydytojo kraujagyslių chirurgo konsultacija

115

expand_more

Ekstra konsultacija

150

expand_more

Pakartotinė kraujagyslių chirurgo konsultacija

70

expand_more

Recepto išrašymas

10

expand_more

Skleroterapija

140

expand_more