Tai yra vienas paprasčiausių būdų pašalinti virusines karpas. Beveik kiekvienas pacientas susidūręs su šia problema pradeda gydymą nuo vaistų, kadangi šiuo metu galima įsigyti įvairiausių vaistų karpoms gydyti. Jeigu karpos yra nedidelės (2 – 3 mm) ir jų yra kelios, toks gydymas gali būti veiksmingas ir be gydytojo konsultacijos ar gydymo paskyrimo. Tačiau jeigu karpos greitai auga, jos yra skausmingos, jų daugėja, tokiu atveju patartina kreiptis į gydytoją dermatologą, kad paskirtų tinkamą gydymą.
Gydytojas, įvertinęs situaciją, paskiria tinkamiausią gydymo metodą arba parenka tinkamiausią vaistą. Gydomasis tepalas ar kiti karpoms gydyti skirti vaistai dažniausiai skiriami vaikams, kurie bijo skausmo atliekant procedūras šaltu azotu arba lazeriu.
Karpų gydymas salicilo rūgštimi
Be recepto parduodami vaistai salicilo rūgšties pagrindu yra dažniausiai naudojamas vaistas karpoms gydyti. Salicilo rūgštis iš lėto, tačiau neskausmingai absorbuojasi į odą, todėl odos ląstelės, kuriose yra virusinės karpos, pradeda luptis. Tai labai efektyvus karpų šalinimas, tačiau netinkamas naudoti karpoms ant veido, kaklo ir lytinių organų. Net jei yra paskirtas kitas gydymo būdas (pavyzdžiui, šaldymas azotu), salicilo rūgšties preparatą galima naudoti namuose prieš kitą karpų šalinimo procedūrą, kad būtų pasiektas dar didesnis efektyvumas.
Prieš karpų šalinimą salicilo rūgštimi, geriausia yra karpą suminkštinti. Tai galima padaryti mirkant ją šiltame vandenyje arba suminkštinti ją dildės pagalba. Dildė turėtų būti visiškai nauja arba dezinfekuota. Tuomet reikia užtepti salicilo tirpalą arba karpos ir uždengti pleistru arba lipnia juosta. Šią procedūrą reikia kartoti kartokite kiekvieną vakarą arba kaip yra nurodyta naudojamo preparato vartojimo instrukcijoje.
Šis karpų gydymas yra paprastas ir efektyvus, tikėtina, kad gydymo metu jausis lengvas diskomfortas, deginimas, odos paraudimas ir pleiskanojimas. Tai reiškia, kad karpa nyksta.
Gydymo ir gijimo laikotarpiu nepatartina sportuoti, lankytis baseinuose, pirtyse.
Kiti gydymo būdai, prevencija
Taip pat, gali būti taikomas gydymas trichloracto rūgštimi, šlapalu ir kitais specialiais medikamentais.
Verta pažymėti, jog pašalinus karpą, vis tiek išlieka tikimybė jomis užsikrėsti, kadangi tai yra virusinės kilmės susirgimas. Šiuo metu nėra metodo arba vaisto, kuris pašalintų patį virusą, todėl gydytojas negali garantuoti visiško pasveikimo. Taigi, ir karpų, kaip ir papilomų šalinimas, neapsaugo nuo pakartotinio jų atsiradimo.
Gydant karpas be galo svarbi ir jų profilaktika: stiprinti imuninę sistemą, gydyti kitas odos ligas, laikytis higienos normų reikalavimų baseinuose, pirtyse.