Žvynelinė
Dėl kokių priežasčių tinsta oda?
Odos tinimas, ypač staigus, gali būti alerginės reakcijos, kuriai reikalinga skubi medicininė pagalba, požymis. Esant odos tinimui bei pasunkėjusiam kvėpavimui ar lūpų tinimui, būtina kuo skubesnė medicininė pagalba.
Susijusios paslaugos
Įaugusių nagų gydymas Apgamų šalinimas Konservatyvus (neoperacinis) įaugusio nago gydymas COMBIped Konservatyvus (neoperacinis) įaugusio nago gydymas PODOFIX PasėlisKodėl žandai pasidaro raudoni?
Raudoni žandai anksčiau laikyti sveikatos požymių, tačiau ne visada yra taip. Dažnai raudoni skruostai yra sudirgintos, sergančios odos požymis. Vaikų amžiuje skruostų raudonis gali būti virusinės infekcijos ar atopinio dermatito požymis, suaugusiems ar vyresniems žmonėms skuostų raudonis yra dažniausias rožinės (rosacea) požymis. Raudonus skruostus tokiu atveju lemia išsiplėtę kapiliarai, kurie stipriai reaguoja į bet kokį aplinkos dirgiklį. Šiais laikais yra efektyvių metodų skruostų raudoniui gydyti. Kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris nustatys raudonų skruostų priežastį ir rekomenduos gydymą ir priežiūros priemones.
Kodėl atsiranda odos deginimo pojūtis?
Odos deginimo pojūtis – nespecifinis simptomas, rodantis odos sudirgimą ir uždegimą. Dažniausiai deginimas atsiranda po kontakto su tam tikra medžiaga (pvz.: užtepus netinkantį kremą, pasireiškus alergijai, po kontakto su chemikalais). Jei kartu su deginimo pojūčiu atsiranda ir bėrimas, būtina gydytojo konsultacija dėl diagnozės patikslinimo. Kartais – odos deginimas, perštėjimas būna pirmas herpes virusinės infekcijos ar juosiančiosios pūslelinės požymis.
Kodėl degina galvos odą?
Galvos odos deginimas dažniausiai vargina dėl netinkamų plaukų priežiūros naudojimo, plaukų dažymo. Žinoma, atsiradus bėrimams, paraudimui, galvos deginimas gali rodyti stiprų odos uždegimą, kuriam būtinas specialus gydymas.
Kodėl oda tampa blyški?
Odos blyškumas gali signalizuoti rimtesnes sveikatos problemas. Dažniausiai odos blyškumą lemia bendras organizmo nusilpimas, nuovargis, mažakraujystė, skydliaukės ligos ir kt. Ypač atsiradus bendriems negalavimams, būtina gydytojo konsultacija.
Kodėl trūkinėja rankų oda?
Dažniausiai rankų oda trūkinėja dėl sausumo, kuris gali būti įgimtas (įgimtas polinkis į sausą odą) arba įgytas, ypač dažnai šlapinant rankų odą, dirbant su cheminėmis medžiagomis, dulkėtoje aplinkoje, nenešiojant pirštinių, stipriai nušalus rankas ir tt. Atsiradus raudonų bėrimų, pakitus rankų odai, būtina gydytojo dermatologo konsultacija.
Kodėl vaiko žandai raudoni?
Vaiko žandų raudonis – dažniausiai virusinės infekcijos ar atopinio dermatito požymis. Ypač jeigu paraudę skruostai būna kartu su kūno bėrimais, odos niežėjimu ar sloga, būtina gydytojo konsultacija.
Kodėl atsiranda odos pūslėlinė?
Odos pūslelinė – dažniausiai virusinės (herpes simplex viruso) infekcijos simptomas. Tai lėtinis, pasikartojantis odos susirgimas, dažniausiai pasireiškiantis lūpų srityje, kiek rečiau lytinių organų srityse bei kitose kūno vietose. Prasideda nuo perštėjimo, niežėjimo, vėliau susiformuoja skaidrios pūslytės, kurioms pratrūkus pasidengia šašiukais. Paūmėjimo epizodus skatina nuovargis, peršalimas, saulė. Būtina kuo anksčiau pradėti gydymą, kad pūslelinė nespėtų išplisti. Retesniais atvejais pūslelinis bėrimas odoje gali būti rimtos odos ligos požymis, todėl bėrimui nenykstant, plintant, atsiradus keliose kūno vietose, būtina kuo skubesnė gydytojo konsultacija.
Dėl kokių priežasčių padidėja odos riebumas?
Odos riebalavimas (mediciniškai – seborėja) – tai suintensyvėjęs odos riebalinių liaukų darbas, dažniausiai dėl neaiškių priežasčių, įgimtų savybių. Riebi oda blizga, tokią odą turintys žmonės dažniausiai taip pat skundžiasi ir spuogais bei išsiplėtusiomis poromis. Odos tipo pakeisti neįmanoma, tačiau naudojant specialias priemones galima sureguliuoti odos sekreto gamybą, palengvinti kasdienę odos priežiūrą.
Kodėl niežti galvos odą?
Galvos odos niežėjimas gali būti odos ligos požymis, ypač jei kartu yra ir bėrimų ar pleiskanojimas. Kartais galvos odos niežėjimą sukelia netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės, dažnas ar kaip tik per retas plaukų plovimas, vartojami vaistai. Dažnai būna neaiškios kilmės galvos odos niežėjimas, dažnai siejamas su amžiumi ir stresu. Vaikams galvos niežėjimas gali būti pedikuliozės (utėlėtumo) požymis.
Kodėl galvos oda yra raudona?
Galvos odos paraudimas – nespecifinis požymis, galintis varginti dėl lėtinių odos ligų, dėl netinkamos galvos odos priežiūros, dėl infekcinių ligų ir tt. Būtina apžiūrėti visą galvą ir visą kūną, kadangi galvos odos paraudimas dažnai būna kartu su kitų lokalizacijų bėrimais.
Kaip gydyti galvos odos žvynelinę?
Galvos odos žvynelinė gali būti gydoma specialiais šampūnais, vietinio poveikio vaistais bei fototerapija. Retesniais atvejais, kuomet bėrimai vargina ne tik galvos odoje, bet ir kūne, skiriamas sisteminis gydymas geriamais ar leidžiamais vaistais. Žvynelinės gydymui taip pat svarbu sveikas gyvenimo būdas – vengti streso, įtampos, mesti rūkyti, nevartoti alkoholio.
Kodėl išsausėja galvos oda?
Galvos odos išsausėjimas dažnai būna kartu su viso kūno odos sausumu. Taip pat galvos odos išsausėjimą gali lemti netinkama galvos ir plaukų priežiūra: dažnas plovimas, įvairių priežiūros priemonių, netinkamų šampūnų, fenų, žnyplių naudojimas. Kartais galvos odos išsausėjimas būna lėtinės odos ligos ar sisteminės ligos požymis.
Kodėl atsiranda galvos odos žaizdelės?
Galvos odos žaizdelės gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Kartais galvos odos bėrimus ir susiformuojančias žaizdeles sukelia plaukų folikulų infekcija. Bėrimai galvos odoje gali atsirasti dėl lėtinių odos ligų, tokių kaip žvynelinė, seborėjinis dermatitas ir kt. Žaizdelės gali atsirasti dėl odos niežėjimo ir nuolatinio kasymo. Taigi kiekvienu atveju reikia atidžiai apžiūrėti galvos ir kūno odą ir tik tada spręsti dėl diagnozės ir gydymo.
Dėl kokių priežasčių atsiranda galvos odos jautrumas?
Galvos odos jautrumas gali atsirast dėl bendro organizmo jautrumo padidėjimo: išsekimas, įtampa, stresas. Taip pat galvos odos jautrumas padidėja dėl plaukų „įtampos” – stipriai surišus plaukus, tempiant plaukus šukuojantis, dirginamos nervinės galūnėlės, ko pasekoje padidėja galvos jautrumas, žmonės skundžiasi odos ir plaukų „skausmu”.
Kodėl sukietėjo oda?
Odos sukietėjimas, sustandėjimas gali būti lėtinės odos ligos – kietligės (sklerodermos) požymis. Taip pat lokalūs odos sukietėjimai būdingi ir kitoms lėtinėms odos ligoms. Būtina gydytojo dermatologo konsultacija ir gydymas. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kas lemia rausvų apvalių dėmių atsiradimą ant odos?
Rausvos apvalios dėmės odoje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti infekcinės odos ligos (pvz.: grybelio), lėtinės uždegiminės, alerginės odos ligos požymis. Geriausiai diagnozę gali padėti nustatyti gydytojas dermatologas. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kaip panaikinti rausvas dėmes ant veido?
Norint panaikinti rausvas dėmes veido srityje, būtina išsiaiškinti jų priežastį. Dažnai tokios dėmės atsiranda dėl netinkamos kosmetikos naudojimo, todėl reikia atkreipti dėmesį ir rinktis tik dermatokosmetiką, parduodamą vaistinėse ir skirtą jautriai odai. Esant bėrimams ne tik veido, bet ir kūno odoje būtina pasitarti su gydytoju dermatologu, kadangi tai gali būti lėtinės odos ligos požymis. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kodėl oda yra rausva?
Odos paraudimas – nespecifinis simptomas, galintis atsirasti dėl įvairiausių priežasčių: išorinių, vidinių faktorių, vaistų vartojimo ir pan. Norint sužinoti tikslesnę priežastį, reikėtų pasitarti su gydytoju.
Kodėl suragėjo kojų oda?
Kojų odos ragėjimas dažnai būna nulemtas genetiškai, pasireiškia kartu su odos sausumu. Taip pat įtakos turi odos priežiūra, avalynės nešiojimas, darbo pobūdis, fizinis aktyvumas ir pan. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Kodėl suragėjo rankų oda?
Rankų odos suragėjimas dažniausiai būna nulemtas žmogaus vykdomos veiklos. Dažnai suragėjimai delnuose atsiranda dėl aktyvaus fizinio darbo, įvairių prietaisų pastovaus naudojimo dirbant (kitaip tariant mechaninio poveikio į rankų odą). Retesniais atvejais, odos suragėjimai gali būti lėtinės odos ligos, pvz.: žvynelinės, požymis. Todėl norint tiksliau sužinoti suragėjusios odos priežastis, būtina specialisto konsultacija. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.
Dėl kokių priežasčių pakito veido spalva?
Odos spalvos pakitimus gali įtakoti įvairiausi veiksniai. Dažniausiai žmonės skundžiasi atsiradusiomis rudomis dėmėmis (hiperpigmentacija), kurios dažniausiai yra nepiktybinės, atsiranda dėl hormoninių pokyčių, amžiaus, saulės poveikio. Tačiau dėl tikslesnės diagnozės rekomenduojama pasitarti su gydytoju specialistu. Nerimaujant dėl odos vėžio, svarbu palyginti, ar odos vėžio nuotraukos yra panašios į įtariamą darinį.