Vitaminai nuo plaukų slinkimo

Plaukai – tai sveikatos rodiklis, kuris atspindi fizinę bei emocinę mūsų būklę. Plaukai jautriai reaguoja į vitaminų trūkumą, nuolatinį stresą, netinkamą mitybą, oro kaitą bei tam tikras ligas.

Vitaminai – tai mūsų energijos šaltinis. Jeigu mūsų organizmui trūksta vitaminų, sutrinka visos organizmo gyvybinės funkcijos. Ypač dažnai vitaminų trūkumas jaučiamas pavasarį. Vitaminų trūkumas įtakoja ir kiekvieno iš mūsų plaukų slinkimą.

Svarbiausi vitaminai nuo plaukų slinkimo moterims ir vyrams:

  • A vitaminas (šis vitaminas yra labai svarbus plaukų augimo procese. Vitaminas A stiprina plaukų šaknis, skatina ląstelių atsinaujinimą. Jeigu organizmui trūksta šio vitamino plaukai sausėja, lūžinėja, o oda pradeda pleiskanoti. Vitamino A gausu špinatuose, morkose, brokoliuose, pieno produktuose, kiaušiniuose ir kt.);
  • B2, B6 ir B12 vitaminai (šie vitaminai skatina plaukų augimą, nes aprūpina galvos odą ir plaukų folikulus maistinėmis medžiagomi. Šie vitaminai padeda stabdyti plaukų slinkimą. Vitamino B gausu mėsoje, žuvyje, žaliose daržovėse, avižose bei pieno poduktuose ir kt.);
  • C vitaminas (šis vitaminas reguliuoja galvos odos riebalų, kurie natūraliai drėkina ir apsaugo plaukų šaknis, gamybą. Taip pat neleidžia plaukams sausėti, lūžinėti bei sluoksniuotis. Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, obuoliuose, juoduosiuose serbentuose, pomidorose bei kt.);
  • E vitaminas (šis vitaminas gerina kraujotaką ir aprūpina plauko svogūnėlius reikalingomis medžiagomi bei skatina jų augimą. Vitamino E gausu saulėgrąžų sėklose, kiaušinio trynyje, lapinėse daržovėse bei kt.);
  • F vitaminas (šis vitaminas rūpinasi plaukais ir stabdo odos senėjimo procesus. Jeigu jaučiamas šio vitamino trūkumas, oda sausėja, plaukai slenka, lūžinėja ir praranda gyvybingumą. Vitamino F gausu kopūstuose, žuvų taukuose, alyvuogių aliejuje, džiovintuose vaisiuose ir kt.).

Be vitaminų trūkumo, plaukų slinkimui įtakos turi ir paveldimumas, ligos, operacijos, medikamentų vartojimas. Plaukai intensyviai pradeda slikti dar ir tuomet, kai žmonės serga endokrininės sistemos ligomis bei yra hormonų sutrikimai.

Taigi, norint turėti sveikus ir gražius plaukus, būtina tikamai maitintis ir gauti reikiamą vitaminų kiekį su maistu. Taip pat svarbu, kad plaukai būtų prižiūrimi ir iš išorės. Plaukų slinkimą stabdančių priemonių sudėtyje turėtų būti biologiškai veikliosios medžiagos, kurios stiprintų ir saugotų plauko folikulą. Pačios vertingiausios medžiagos plaukams:

  1. A, B2, B6, B12, E ir F vitaminai;
  2. įvairūs augalų ekstraktai bei kitos slinkimą stabdančios, riebalų liaukų veiklą reguliuojančios veikliosios medžiagos.

Specialūs vitaminai nuo plaukų slinkimo padeda sustiprinti plaukus bei geriau pasijusti. Tinkamai derinami vitaminai ir kruopščiai prižiūrimi plaukai, gali užkirsti kelią įvairioms plaukų problemoms.