Veido plaukuotumas

Dauguma gydytojų teigia, jog moterys, susidūrusios su padidėjusiu veido plaukuotumu, nedrįsta kreiptis į gydytojus, nes mano, jog tai – gėdinga ir nenormalu. Padidėjęs veido plaukuotumas gali būti ne tik kosmetinė problema, bet ir tam tikros ligos požymis.

Nuo 5 iki 15 proc. moterų skundžiasi padidėjusiu plaukuotumu, daugeliu atveju tam įtakos turi sutrikę hormonai arba genetika. Ne visoms moterims veido plaukuotumas yra vienodas. Kai kurioms plaukeliai ant veido, t. y. virš viršutinės lūpos ar smakro srityse, būna vos pastebimi, tačiau kitas vargina kur kas didesnis plaukuotumas. Taigi, veido plaukelių šalinimas, jų atsiradimo priežastys, priežiūra namuose bei reikalingos šalinimo priemonės yra ypatingai aktualus klausimas toms moterims, kurios bent kartą susidūrė su šia problema.

Organizme vykstant hormonų pokyčiams bei prasidėjus senėjimo procesams, kai kurioms moterims pradeda augti daugiau ir vešlesnių plaukų. Taip nutinka todėl, kad organizme labai sumažėja moteriškų hormonų – estrogenų. Pasikeitusi moteriškų ir vyriškų hormonų pusiausvyra moters organizme lemia gausesnį plaukų atsiradimą veido srityje bei retėjančius galvos plaukus. Dažniausiai tai yra kosmetinė problema, kurią galima pašalinti mechaniškai naikinant plaukelius. Kai kuriais atvejais gausesnis plaukų augimas gali įspėti ir apie rimtas ligas. Nepageidaujamų plaukų augimą sukelia antinksčių, kiaušidžių vėžys, augliai arba įgimtos ligos bei kai kurių medikamentų vartojimas.

Veido plaukeliai (ūselių šalinimas, smakro sritis) gali būti šalinami mechaniniu būdu, t. y. juos išraunant, skutant ar balinant. Galima veido depiliacija vašku ir kitomis priemonėmis. Padidinto veido plaukuotumo mažinimui pasitelkiama ne tik depiliacija, bet ir lazerinės ar intensyvios pulsinės šviesos procedūros. Šias procedūras atlieka gydytojai, turintys didelę darbo su lazerinėmis procedūromis patirtį. Net išbandžius visas galimas veido depiliacijos priemones namuose ir nesulaukus norimų rezultatų, vertėtų kreiptis į specialistus. Vizito metu jie padės išsiaiškinti jūsų padidinto plaukuotumo priežastis bei aptars su jumis plaukelių šalinimo galimybes.

Ūselių šalinimui ar plaukelių šalinimui smakro srityje yra skiriamas tam tikras pradinių procedūrų kursas. Bėgant laikui reikalinga naujai atsiradusių plaukelių procedūrų korekcija.

Plauko augimui informaciją suteikia mūsų organizmo viduje veikianti ir hormonus reguliuojanti sistema, genetinis polinkis, kamieninės ląstelės ir pan. Padidinto plaukuotumo korekcija lazerinėmis sistemomis suteikia estetinį komfortą ir apsaugo nuo depiliacijos vašku, elektra ar kitų būdais. Tradicines plaukelių šalinimo procedūras labai dažnai lydi išties nemalonūs reiškiniai – plauko įaugimas, folikulo formavimasis, plauko sustorėjimas ir t.t.

Šalinant plaukus lazeriais ar intensyvia pulsine šviesa, plaukelių žymiai sumažėja: jie tampa mažiau pastebimi, retesni ir plonesni. Taip pat ilgėja laikas tarp procedūrų, todėl visi girdėti neigiami atsiliepimai išbandžius šias procedūras virsta teigiamais, o moterys savimi pasitiki labiau.