Ruošiame pėdas vasarai

Artėjant vasarai šyla oras ir norisi vis dažniau įsispirti į basutes. Tačiau prieš tai reikia pasirūpinti savo pėdomis: pašalinti negyvas odos ląsteles, atlikti pedikiūrą. Viskas tam, jog Jūsų pėdos atrodytų estetiškai ir gražiai. Žemiau pateikiame keletą patarimų tiems, kurie nori turėti sveikas pėdas ir pamiršti visus nemalonius su jomis susijusius dalykus.

Pedikiūras

Šiandien beveik kiekviena moteris lakuoja ne tik rankų, tačiau ir kojų nagus. Vasarą tai ypač populiaru, kadangi šiltojo sezono metu dažniau avime atvirus, o ne uždarus batus ir norime, jog mūsų pėdos atrodytų nepriekaištingai. Dažniausiai moterys pedikiūrą atlieka pačios, tačiau namie atliekamas pedikiūras gali ne tik nepagražinti, tačiau ir pabloginti pėdų būklę. Netinkamas nagų kirpimas – viena iš pagrindinių įaugusių nagų priežasčių, o jų sukeliamas skausmas – tikrai nėra tas dalykas, kurį norėtų pajusti moteris. Kerpant nagus yra labai svarbu žinoti, jog kirpti reikia neužapvalinant ir ne per trumpai. Verta nepamiršti, jog yra ir kitokių nago įaugimo priežasčių, tokių kaip ankšta avalynė, įvairios traumos (sumušimas, bėgiojimas, spyrimas), pirštų deformacijos arba amžius. Jeigu nagas pradėjo įauginėti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir jokiu būdu nebandykite nago „operuoti“ patys. Taip galite sau dar labiau pakenkti.

Karpos

Tai virusinės kilmės (žmogaus papilomos viruso) odos liga, pasireiškianti įvairaus dydžio gerybiniais odos dariniais. Pėdų karpos – dažnai skausmingos ir trukdančios kasdienę veiklą. Jos dažnai painiojamos su nuospaudomis. Dažnas žmogus, turintis karpų pėdų srityje, vengia avėti atvirus batus dėl estetinių priežasčių. Žmonės stengiasi įvairiais būdais jų atsikratyti, naudoja namines priemones, tačiau tiesa yra tokia, jog tik specialisto konsultacija ir paskirtas gydymas gali padėti atsikratyti karpų. Deja šiandien dar nėra išrastų vaistų, kurie pašalintų patį virusą, todėl netgi gydytojas negali garantuoti, jog šalinama karpa tikrai išnyks. Karpos gali būti šalinamos lazeriu, medikamentais, o kartais ir azotu. Jeigu Jus vargina pėdų srityje atsirandančios karpos, nedvejokite ir vasarai ateinant ryžkitės karpų šalinimo procedūroms. Patyrę specialistai parinks efektyviausią ir tinkantį šalinimo būdą, o Jums beliks mėgautis šiltuoju metų sezonu be jokių rūpesčių!

Norėdami puikuotis sveikais ir gražiais kojų nagais, avėkite tik tinkamą, nespaudžiančią avalynę, saugokite kojų nykščius sportuodami bei taisyklingai kirpkite nagus. Turintiems karpų, rekomenduojame dėl jų šalinimo kreiptis į patyrusius specialistus, kurie po apžiūros galės paskirti Jums tinkamiausią gydymą.