Rankų plaukuotumas

Nei viena nepriekaištingai atrodyti norinti moteris iš namų neišeis plaukuotomis kojomis, pažastimis ar rankomis. Plaukai ant rankų ypač neišvaizdžiai atrodo vasarą, kuomet rankų neslepiame po megztiniais. Nors plaukelius mes skutame, pešame, rauname, šviesiname negailėdamos laiko ir pastangų, bandydamos ignoruoti skausmą ir guosdamosi: „Grožis reikalauja aukų!“, tikra neviltis mus apima tuomet, kai plaukelius reikia šalinti vėl ir vėl. Galiausiai – pavargstame.

Šiandien grožio, kosmetikos salonai bei medicinos centrai siūlo daug ir įvairiausių priemonių nepageidaujamiems plaukams įvairiose kūno srityse atsikratyti. Kaip panaikinti rankų plaukuotumą ir susigaudyti tokioje pasiūlos gausoje, kokį plaukų šalinimo būdą pasirinkti? Kokie yra patys naujausi metodai?

Kad dar labiau nepakenktumėte savo odai skutant, raunant, šalinant plaukelius vašku ir pan., verta kreiptis į gydytoją specialistą, kuris rekomenduos patį efektyviausią plaukelių šalinimo būdą. Dažniausiai patariama plaukelius naikinti lazeriu arba taikyti fotoepiliacija.

Plaukelius naikinant lazeriu, procedūros metu per odą prasiskverbęs lazerio spindulys šviesos energiją paverčia karščiu, kuris paveikia plauko folikulą. Procedūros turi būti kartojamos kelis mėnesius iš eilės tam, kad būtų paveikti visose augimo fazėse esantys plaukai (anageno, katageno, telogeno). Pašalinti plaukai neatauga metus ar dar ilgiau, vėliau procedūros vėl turi būti kartojamos. Depiliacijos lazeriu efektyvumas yra patvirtintas klinikiniais tyrimais. Procedūros gali būti sėkmingai taikomos įvairiose kūno vietose.

Plaukelių šalinimo lazeriu poveikis:

  • išnaikinami plaukai;
  • oda tampa ne tik lygesnė, bet ir švelnesnė.

Plaukelių šalinimo procedūros:

  • vidutiniškai atliekamos 6 procedūrų kursų metu;
  • atliekant procedūrą juntamas lengvas dilgčiojimas ir šilumos jausmas su kiekvienu lazerio pulsu;
  • prieš procedūrą reikia vengti aktyvios saulės šviesos mažiausiai 3 savaites;
  • mėnesį prieš procedūrą nepešioti ir nešalinti plaukų vašku;
  • į procedūrą reikia ateiti su švaria oda, plaukai turi būti nuskusti arba tą pačią dieną arba iš vakaro;
  • po procedūros gali pasireikšti nežymus odos paraudimas, kuris visai greitai praeina savaime.

Fotoepiliacijos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai. Pašalinti plaukai neatauga metus ar dar ilgiau, vėliau procedūros vėl turi būti kartojamos. Ilgalaikis depiliacijos efektas pasiekiamas greitai. Fotoepiliacijos procedūros yra visiškai neskausmingos, lyginant jas su depiliacija vašku, epiliacija ar kitomis priemonėmis.

Prieš pasirinkdami depiliacijos būdą, kruopščiai pasverkite įvairius „už“ ir „prieš“ faktorius. Procedūros kaina, akivaizdžiai ilgą laiką matomi rezultatai, šalutinių poveikių tikimybė, skausmingumas, depiliuojamos odos plotas, patogumas ir saugumas – visa tai įvertinę, pasieksite kur kas geresnių depiliacijos rezultatų. Kiekvienas plaukelių šalimo būdas turi savo pliusų ir minusų. Tačiau logiškiausia būtų kreiptis į gydytoją specialistą, kuris patartų, koks yra Jums efektyviausias rankų plaukelių šalinimo būdas.