Mezoterapija plaukams
Mezoterapija plaukams tai – medicininė invazinė procedūra, kurios metu mikroinjekcijomis į įvairias galvos odos vietas sušvirkščiami preparatai su hialurono rūgštimi, įvairiais vitaminais, mineralais, aminorūgštimis, augimo faktoriais ir kitomis medžiagomis. Preparatai yra parenkami individualiai kiekvienam pacientui atsižvelgiant į plaukų ir galvos odos būklę kiekvienu konkrečiu atveju. Galvos mezoterapija yra viena efektyviausių procedūrų sprendžiant plaukų slinkimo bei kitas plaukų problemas, nes jau po pirmos procedūros jaučiamas teigiamas poveikis plaukams ir galvos odai. Šampūnų, kaukių ir kitų priemonių nuo plaukų slinkimo sudėtyje esančios medžiagos nėra tokios veiksmingos ir efektyvios kaip preparatų, naudojamų mezoterapijos procedūrai. Veikliosios medžiagos mikroinjekcijų pagalba patenka tiesiai į problemines vietas ir veikia plaukų folikulus bei galvos odos ląsteles gerindamos kraujo ir deguonies apykaitą.
Kokias plaukų problemas sprendžia mezoterapija?
Plaukų slinkimas, išretėjimas, galvos odos problemos atsiranda dėl kai kurių vitaminų trūkumo, netinkamos mitybos, streso, hormoninių sutrikimų, nėštumo ir kitų priežasčių. Be to, dažnai pasitaiko androgenetinis plikimas. Tai pagrindinė vyrų ir moterų plaukų retėjimo ir plonėjimo priežastis.
Mezoterapija plaukams yra taikoma:
- Reakciniam plaukų slinkimui gydyti (po gimdymo, operacijų, griežtų dietų);
- Androgenetiniam plaukų slinkimui;
- Židininiam plaukų slinkimui (kai plotas neviršija 40 proc. plaukuotos galvos dalies);
- Galvos odos seborėjai, susijusiai su riebalinių liaukų irimu;
- Pleiskanų gydymui;
- Išsausėjusiai, niežtinčiai galvos odai;
- Lūžinėjantiems, silpniems plaukams stiprinti;
- Norint vešlesnių, sveikesnių plaukų;
- Norint išvengti žilų plaukų.
Adatinė plaukų mezoterapija maitina galvos odą ir plaukų folikulus, atkuria trūkstamus komponentus, suaktyvina galvos odos kraujotaką, medžiagų apykaitą, dėl to plaukai tampa sveikesni, atgauna blizgesį, sumažėja plaukų slinkimas, atauga išslinkę plaukai.
Kai kuriose klinikose yra siūloma beatadinė plaukų mezoterapija, tačiau jos efektyvumas yra žymiai mažesnis, todėl Lazerinės dermatologijos centre yra atliekama tik frakcinė mezoterapija nuo plaukų slinkimo.
Kaip pasiruošti plaukų mezoterapijai?
Specialaus pasiruošimo nereikia. Gydytojas dermatologas pacientui pirmiausia atlieka išsamią galvos odos būklės analizę ir nusprendžia, kokios sudėties veikliųjų medžiagų preparatas turėtų būti naudojamas mezoterapijai. Savaitę prieš procedūrą rekomenduojama vengti aspirino ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Šie skausmą malšinantys vaistai gali padidinti kraujavimo ir mėlynių riziką mezoterapijos metu.
Mezoterapijos plaukams procedūros eiga ir kaina
Veikliųjų medžiagų preparatas mikroinjekcijomis yra suleidžiamas tiesiai į problemines galvos odos vietas. Esant poreikiui injekcijų vieta yra nuskausminama anestetiniu kremu. Procedūra trunka nuo 30 iki 90 minučių. Dažniausiai ją reikia kartoti kelis ar kelioliką kartų. Veikliosios medžiagos rezorbuojasi palaipsniui, todėl poveikis ilgalaikis, o procedūros kartojamos retai – 1 kartą per savaitę ar rečiau. Procedūra greita, mažai skausminga, ją galima derinti su kitais gydymo metodais.
Labai svarbu, kad mezoterapijos procedūrą plaukams atliktų tik profesionalus gydytojas, kuris įvertinęs galvos odos bei plaukų būklę, galėtų parinkti tinkamą preparatą bei injekcijų techniką, procedūrų kiekį.
Mezoterapijos procedūros kaina priklauso nuo pasirinko preparato bei jo kiekio.
Po mezoterapijos procedūros:
- Nerekomenduojama trinkti plaukų, šlapinti galvos odą;
- Nerekomenduojama vartoti alkoholio;
- Kurį laiką (2-3 dienas) vengti tiesioginių saulės spindulių;
- Po mezoterapijos negalima lankytis pirtyje, baseine, soliariume.
Mezoterapija plaukams neatliekama:
- Esant nėštumui, žindymui;
- Pacientui netoleruojant kokios nors veikliosios medžiagos;
- Jei yra kraujo krešėjimo sutrikimai;
- Sergant epilepsija;
- Po operacijų;
- Esant ūmioms odos ligoms, lėtinių odos ligų paūmėjimui.