Nagų grybelio gydymas lazeriu

Net ir šiais laikais nagų grybelio gydymas neretai tampa iššūkiu tiek gydytojui, tiek ir pacientui. Medikamentinis gydymas (vietinis ir sisteminis) nesuteikia šimtaprocentinių išgijimo garantijų. Dažnai medikamentinį gydymą tenka skirti ilgą laiką, o tai didina nepageidaujamų reakcijų tikimybę. Nagų grybelio gydymas yra ilgas procesas, pacientai ne visada laikosi paskirto gydymo režimo. Visa tai didina infekcijos pasikartojimo tikimybę. Be to, kojų nagai auga lėtai, todėl apie gydymo efektyvumą galima spręsti tik po 12-18 mėnesių. Visa tai paskatino ieškoti naujų, alternatyvių ir saugesnių nagų grybelio gydymo metodų.

Jau XX amžiaus pabaigoje buvo pastebėta, kad lazeriu paveikus pažeistas nago sritis, pagerėja medikamentinio gydymo efektyvumas. Be to, taip sunaikinami infekuotos masės likučiai, kurie gali lemti nagų grybelio atsinaujinimą. 2009 m. Didžiojoje Britanijoje paskelbti pirmieji moksliniai tyrimai patvirtino lazerinės terapijos efektyvumą gydant onichomikozę. Nuo 2010 m. šis gydymo metodas tapo tikru perversmu gydant nagų grybelinę infekciją.

Koks yra lazerio veikimo mechanizmas naikinant nagų grybelį?

Aprašyti 2 pagrindiniai būdai, kaip, veikiant lazeriui, žūva nagų grybelio sukėlėjai. Kaip žinia, audinių laidumas šilumai yra skirtingas. Lazeris veikia selektyvios fototermolizės principu- daugiausiai šilumos sugeria ligos sukėlėjai, o aplinkiniai sveiki audiniai šilumos sugeria žymiai mažiau. Įvyksta fototerminis bei fotomechaninis pažeidimas, kas ir nulemia grybelio žūtį. Aplinkiniai sveiki audiniai, dėl blogo šilumos sugeriamumo, yra paveikiami minimaliai. Taigi iš esmės lazerinio gydymo metu nago audiniai įkaista, o tai sudaro itin nepalankią terpę grybeliams, todėl jie ir žūva.

Be to, veikiant lazeriui, grybelio pigmentas sugeria šviesą ir susidaro laisvieji radikalai, kurių veikimo pasėkoje grybelis žūva.
Nustatyta, kad tam tikrų lazerių veikimo mechanizmas gali nežymiai skirtis naikinant nagų grybelio sukėlėjus. Tai lemia lazerio šviesos bangos ilgis.

Vienas pirmųjų lazerių, imtų taikyti onichomikozės gydymui, buvo ND:Yag lazeris. 2010- 2012 m. publikuoti pirmieji didelių apimčių moksliniai tyrimai, kuriu išvadose nurodyta, jog nagų grybelio gydymo efektyvumas šiuo lazeriu siekia net 84 procentus. Nepaisant to, ND:Yag lazeris nėra pats populiariausias lazerinio nagų gydymo pasirinkimo variantas, kadangi juo atliekamos procedūros yra skausmingos. Šis lazeris veikia fototerminiu principu, t. y., grybelis naikinamas aukšta temperatūra. Priklausomai nuo grybelio rūšies, turi būti pasiekta 45- 50°C veikimo temperatūra- tik tokioje temperatūroje žūsta ligą sukeliantys grybeliai. Jau nuo 55°C prasideda sveikų audinių terminis pažeidimas (nudegimas) ir nekrozė. Kadangi yra labai nedidelis temperatūrų skirtumas tarp gydomojo efekto ir žalojančio poveikio, išauga komplikacijų ir kitų nepageidaujamų reakcijų tikimybė. Be to, Amerikos Dermatologų Akademijos atlikti tyrimai patvirtino, kad siekiant akivaizdaus pagerėjimo, nagas turi būti paveiktas aukštos temperatūros bent 10-15 minučių be pertraukos. Dėl to procedūra negali būti atliekama momentiškai (momentinė aukšta temperatūra nepasižymi fungicidiniu, (t. y, grybelį naikinančiu) poveikiu.

Nepaisant gerų gydymo rezultatų, ND:Yag lazeris neįgavo populiarumo dėl skausmingų procedūrų, kito patiriamo diskomforto (pvz., deginimo jausmo, paraudimo, patinimo). Imtasi ieškoti gydymo metodų, kurie būtų ir efektyvūs, ir komfortiški pacientui. 2012- 2014 metais mokslinėje literatūroje paskelbti tyrimų duomenys apie naujos kartos diodinį Noveon lazerį. Jo efektyvumas gydant nagų grybelį siekia net 85 proc. Be to, šio lazerio veikimo mechanizmas skiriasi nuo ND:Yag lazerio principo- grybelis naikinamas fotoinaktyvacijos, o ne aukštos temperatūros pagalba. Taigi nagų grybelio gydymas Noveon lazeriu yra neskausminga, saugi ir pacientui komfortiška procedūra. Lazerinės dermatologijos centras vienintelis Baltijos šalyse taiko nagų grybelio gydymą pasaulyje analogų neturinčiu Noveon lazeriu.

Naujos kartos Noveon lazeris yra unikalus savo veikimo mechanizmu- grybelį naikinantis poveikis pasiekiamas nepakėlus audinių temperatūros. Veikiant šio lazerio šviesai, negrįžtamai pakinta grybelio metabolizmas ir struktūra, todėl jis žūva. Tai vadinama fotoinaktyvacija. Grybelių lipidinis sluoksnis yra itin jautrus Noveon lazerio skleidžiamai šviesai. Palyginus, žmogaus ląstelių membranos ne tokios jautrios, todėl šios procedūros metu aplinkiniai sveiki audiniai nepažeidžiami. Noveon lazeris yra vienintelis pasaulyje, veikiantis fotoinaktyvacijos principu.

Nagų grybelio gydymas lazeriu yra modernus, saugus, efektyvus gydymo metodas, gerai įvertintas tiek gydytojų, tiek pacientų. Pagrindiniai nagu grybelio gydymo lazeriu privalumai:

  • Nėra sisteminio toksinio poveikio, sąveikos su kitais paciento vartojamais vaistais
  • Tai yra neinvazinis gydymo metodas
  • Galima taikyti tiems pacientams, kuriems sisteminis priešgrybelinis gydymas yra kontraindikuotinas (pvz., sergantiems kepenų ligomis, širdies nepakankamumu)
  • Procedūra atliekama gydytojo kabinete, todėl lengviau laikytis paskirto gydymo režimo (negu, pvz., kasdien gerti vaistus) ir užtikrinti gydymo tęstinumą
  • Galima derinti su kitais gydymo metodais
  • Padidėja medikamentinio gydymo efektyvumas
  • Pacientas po procedūros lieka darbingas, neapribojama kasdienė veikla
  • Mažai ar beveik neskausminga procedūra, patiriamas minimalus diskomforto jausmas
  • Itin reti nepageidaujami reiškiniai
  • Procedūra trunka neilgai- ja spėsite pasidaryti kad ir per pietų pertrauką!

Noveon lazerio privalumai

Nelieka „žmogiškojo“ faktoriaus.

Lazerinis nagų grybelio gydymas su senesnės kartos lazeriais būdavo paremtas rankiniu darbu, kuomet gydytojas kruopščiai apvedžiodavo pažeistą nagą. Svarbu, kad tarp lazeriu paveiktų plotų neliktų neapdorotų vietų. Tai kartais sunku užtikrinti, kadangi lazerio spindulio skersmuo, priklausomai nuo lazerio tipo, svyruoja nuo 0,1 cm iki 0,3 cm. Dėl šios priežasties visada išlieka kad ir minimali tikimybė, jog kurioje nors vietoje grybelis išliks gyvas. Noveon lazerio išskirtinumas- tai automatizuotas procesas. Šis naujos kartos lazeris apšviečia visą nago plotą iškart, taigi visos nago vietos paveikiamos vienodai. Tai ženkliai padidina gydymo efektyvumo ir išgijimo tikimybę.

Procedūros komfortas.

Pacientai, kuriems nagų grybelis buvo gydytas senesnės kartos lazeriais, gali patvirtinti, jog procedūra- ne iš maloniųjų. Dėl aukštos temperatūros, kuri reikalinga grybelio sunaikinimui, procedūros buvo skausmingos, išaugdavo nepageidaujamu reakcijų, pvz., nudegimų, tikimybė.

Noveon lazerio fungicidinis (t. y., grybelį naikinantis) veikimas paremtas fotoinaktyvacijos principu. Tai visiškai skirtingas veikimo mechanizmas, kuriam nereikia aukštos audinių temperatūros. Dėl to Noveon lazeriu atliekamos procedūros yra komfortiškos, nesukelia skausmo ar kitu nemalonių pojūčių.

Saugumas.

Noveon lazeris yra saugiausias iš visų lazerių, skirtų nagų grybelio gydymui. Šis lazeris priklauso 3B klasei.

Efektyvumas.

Remiantis atliktais moksliniais tyrimais, Noveon lazerio efektyvumas siekia net 85 proc. Gydant pacientus NOVEON lazeriu, dažniausiai jau po 3,5 – 4 mėnesių matomas ryškus pagerėjimas.

Mes negalime garantuoti šimtaprocentinio išgijimo, kadangi šiais laikais dar nėra sukurtas toks nagų grybelio gydymo metodas. Tačiau Noveon lazeris šiandien yra vienas efektyviausių metodų nagu grybelinės infekcijos gydymui, kuriuo pasiekiami greiti ir užtikrinti rezultatai.

Dažniausi pacientų užduodami klausimai apie nagų grybelio gydymą lazeriu

Koks lazeris bus naudojamas gydymui?

Mūsų centre nagų grybelis gydomas dviejų tipų lazeriais. Lazerio pasirinkimą lemia nagų grybelio sukėlėjas, kartu taikomi gydymo metodai, pažeistų nagų skaičius ir kiti faktoriai. Kiekvienu atveju gydymas lazeriu aptariamas individualiai su pacientu.

Kiek laiko truks procedūra?

Gydant nagų grybelį Noveon lazeriu, procedūra trunka nuo 16 minučių ar ilgiau (priklausomai nuo pažeistų nagų skaičiaus) .

Ar nagų grybelio gydymas lazeriu bus skausmingas?

Noveon lazeriu atliekamos gydomosios procedūros, palyginus su kitais lazeriniais gydymo metodais, pasižymi didesniu komfortu. Dėl unikalaus veikimo mechanizmo, kuomet grybelio sunaikinimui nereikia kelti audinių temperatūros, procedūra yra neskausminga. Visgi organizmo reakcija į atliekamą procedūrą yra individuali, todėl gydymo metu gali būti juntamas dilgčiojimas, šilumos pojūtis.

Kiek procedūrų reikės ir kokiu dažnumu?

Dažniausiai skiriamos 3-4 procedūros 3-4 savaičių intervalais. Konkrečiu atveju gydymo schema gali nežymiai skirtis, tai aptariama gydytojo konsultacijos metu.

Kada laukti pirmųjų rezultatų?

Gydant nagų grybelį Noveon lazeriu, ženklus pagerėjimas būna matomas jau po 3,5- 4 mėnesių (priklausomai nuo nagu augimo greičio ir kartu skiriamų gydymo metodų).

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Dr. Viktoras Sidorovas

Gydytojas onkodermatologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius | Klaipėda

Registruotis trending_flat

Dr. Eglė Aukštuolienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Algirdas Šumila

Gydytojas dermatovenerologas
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Edita Zubrickienė

Gydytoja dermatovenerologė.
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Laimutė Trociukienė

Dermatologė
chat

Lietuvių k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Rūta Šidlauskienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Klaipėda

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Viktoras Sidorovas)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Viktoras Sidorovas)

60

expand_more

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Eglė Aukštuolienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Algirdas Šumila)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Algirdas Šumila)

70

expand_more

Apžiūra (Algirdas Šumila)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

70

expand_more

Apžiūra (Edita Zubrickienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Laimutė Trociukienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Laimutė Trociukienė)

70

expand_more

Apžiūra (Laimutė Trociukienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Rūta Šidlauskienė)

70

expand_more

Apžiūra (Rūta Šidlauskienė)

60

expand_more

Nykščio nago paruošimas

40

expand_more

Kitų nagų paruošimo kaina * (vieno nago)

20

expand_more

Nagų grybelio pažeistų nagų gydymas lazeriu (1 procedūra)

101-188

expand_more

Nuo 4 procedūros nagų grybelio šalinimas lazeriu (1 procedūra)

44

expand_more

Nagų grybelio gydymas fotodinamine terapija

190

expand_more

Nagų grybelio gydymas fotodinamine terapija (nuo 4-tos procedūros) (1 procedūra)

58

expand_more