Nagų grybelio chirurginis gydymas

Chirurginis nagų grybelio gydymas – ko gero, seniausias šios ligos gydymo metodas. Anksčiau, kai nebuvo efektyvių priešgrybelinių vaistų ir lazerinės terapijos, tai buvo vienintelis gydymo metodas. Gydytojas vietinėje nejautroje mechaniškai pašalindavo („nulupdavo“) pažeisto nago plokštelę. Šiais laikais chirurginis nago plokštelės šalinimas atliekamas prieš tai pačią plokštelę suminkštinus tam tikrais cheminiais preparatais, pvz., didelės koncentracijos šlapalo tepalu. Tikima, kad tai sumažina procedūros traumatiškumą, nes suminkštėjusį nagą lengviau atkelti ir pašalinti.

Visgi chirurginis nago plokštelės pašalinimas yra skausminga ir traumuojanti procedūra. Pacientas ilgą laiką būna nedarbingas, tenka atlikti perrišimus ir pritaikyti avalynę, laikytis tausojančio režimo ir kitaip apriboti kasdienę veiklą, kol žaizda sugyja. Po operacijos kurį laiką juntamas skausmas ar kitoks fizinis diskomfortas.

Chirurginio nagų grybelio gydymo komplikacijos:

  • Distalinė paronichija- infekcinės kilmės nago volelio ir šoninių kraštų uždegimas
  • Nago guolio susitraukimas
  • Distalinė ataugančios plokštelės dislokacija

Chirurginio gydymo efektyvumas, nederinant su kitais gydymo metodais, tesiekia 20%. Be to, net ir ataugęs sveikas nagas gali turėti deformacijų. Norint padidinti gydymo efektyvumą, dažniausiai po operacijos skiriami geriamieji priešgrybeliniai vaistai. Atlikus šią operaciją, sutrumpėja vaistų vartojimo kursas, ir, pastebėta, kad greičiau pasiekiami teigiami gydymo rezultatai bei sumažėja grybelinės infekcijos atkryčio tikimybė. Visgi palyginus su modernesniais gydymo metodais, net ir kombinuoto chirurginio gydymo efektyvumas nepralenkia medikamentinės ar lazerinės terapijos veiksmingumo.

Chirurginis nagų gydymas neskiriamas pacientams, sergantiems kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, autoimuninėmis ligomis ar turintiems krešėjimo sutrikimų.

Šiandien chirurginis nagų grybelio gydymas yra rezervinis gydymo metodas ir taikomas tik tiems pacientams, kuriems kiti gydymo būdai (pvz., priešgrybeliniai vaistai) yra kontraindikuotini.

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Edita Zubrickienė

Gydytoja dermatovenerologė.
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

70

expand_more

Apžiūra (Edita Zubrickienė)

60

expand_more

Nago plokštelės pašalinimas (1 nagas)

100

expand_more

Perrišimas

10

expand_more