Mūsų oda – tai pats didžiausias ir nuolat atsinaujinantis kūno organas, dengiantis visą kūną. Oda saugo mūsų organizmą, reguliuoja jo sąveiką su aplinka bei praneša mums, kas vyksta aplinkui.

Atsiradus bėrimams, paraudimui, šlapiuojant odai, ji mums praneša ir siunčia signalą, kad prasidėjo alergija. Kokie veiksniai sukelia odos alergiją ir kaip jos išvengti bei tinkamai gydyti?

Alergija – tai hipererginė imuniteto reakcija į nepavojingas medžiagas. Odos alergiją gali sukelti vaistai, maistas, žiedadulkės, namų dulkės, erkutės, naminiai gyvūnai ir pan. Dažniausia alergijos priežastis – tai nusilpęs imunitetas ir netinkamas bei nesveikas gyvenimo būdas. Taip pat alergijai atsirasti įtakos turi ir paveldėjimas. Dažniausia alergijos išraiška – tai odos bėrimas. Pagrindiniai odos alergijos simptomai atsirandantys ant veido, liemens, kojų, rankų:

  • paraudusios odos vietos;
  • pleiskanojanti oda;
  • niežtinti oda;
  • sustorėjusi oda;
  • išsausėjusi oda;
  • alerginiai spuogeliai.

Dažniausiai alergija suserga vaikai, bet, nors ir mažiau, serga ir suaugusieji. Norint išsiaiškinti pagrindinius alergenus, sukėlusius odos alergiją, reikia atlikti įvairius kraujo, maisto netoleravimo ir kitus tyrimus. Jeigu pavyksta išsiaiškinti, kokie veiksniai ir alergenai sukėlė odos alergiją, pagrindinis gydymo principas būtų atsisakyti alergenų, sukėlusių bėrimus, odos pakitimus. Pavyzdžiui, jeigu alergiją sukėlė namų erkutės, reikėtų itin palaikyti higieną namuose ir nenaudoti pūkinės patalynės. Jeigu – kosmetikos priemonės, tada reikėtų arba jų atsisakyti, arba naudoti tik tokią, kurios sudėtyje nebūtų odos alergiją sukėlusio alergeno.

Esant lengvai odos alergijai, gydytojai gydymui skiria kremus bei tepalus, kurie yra be šlapalo ar pieno rūgšties, o jeigu alergija sunkesnė, – skiriami geriamieji vaistai. Odos alergija vargina ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl to, kad lėtai gyja. Viso gydymo metu labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų.

Vos pastebėjus alergiją reikia nelaukti ir kreiptis į specialistus, kad gydytojai galėtų diagnozuoti ir nustatyti priežastį bei užkirsti kelią tolimesniam ligos progresavimui, nes odos alergija reikalauja labai rimtos priežiūros ir sistemingo gydymo.

Tik sistemingai ir kantriai gydantis galima pasiekti pačių geriausių rezultatų ir kuo greičiau įveikti bėrimus, kurie dėl atsiradusios alergijos Jums neduoda ramybės.