Lazerinių procedūrų ypatybės

Lazeris – vienas universaliausių įrankių dermatologijos chirurgijos srityje. Jo pagalba galima šalinti kai kurias piktybinių odos navikų formas bei daugumą gerybinių odos navikų, tokius kaip apgamus, odos cistas, papilomas, keratomas bei kitus nepiktybinius odos darinius. Gijimas po procedūrų nėra sunkus, viskas vyksta greitai ir lengvai, tačiau specialistai, bet kokiu atveju, ragina laikytis tam tikrų taisyklių atliekant lazerines procedūras ar operacijas.

Šalinkite šaltuoju metų laiku

Gydytojai rekomenduoja odos darinius šalinti šaltuoju metų laiku, kadangi tokiu metu gijimas vyksta greičiau ir efektyviau. Taip yra dėl to, jog vasarą žmonės daugiau prakaituoja, praleidžia daugiau laiko saulėje, o šaltuoju sezonu saulės ir šilumos yra mažiau, todėl gijimo procesas yra daug sėkmingesnis ir lengvesnis. Saulės spinduliai skatina pigmentaciją, o šiluma – prakaitavimą, kuris yra vienas iš dažniausių infekcijos šaltinių. Dėl šių priežasčių rekomenduojama lazerines procedūras atlikti šaltųjų sezonų metu.

Gijimo trukmė
Dermatovenerologai teigia, jog šalinant įvairius odos darinius, jų gijimo procesas priklauso nuo to, kokio dydžio yra pašalintasis darinys. Jis gali trukti nuo dviejų savaičių iki mėnesio. Po lazerinės procedūros, odos paraudimas šalinimo vietoje gali išlikti ilgiau – nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Odos darinius rekomenduojama šalinti jiems dar esant mažiems. Kuomet darinys didelis, jo šalinimo vietoje gali atsirasti randas.

Rekomenduojame
Aptikus įtartiną odos darinį ant savo kūno, būtina kreiptis į specialistus, kurie suteiks jums daugiau informacijos apie galimą gydymą ir odos darinių prevenciją. Nedelskite ir atlikite lazerines procedūras dar prieš įsibėgėjant šiltajam sezonui, taip išvengsite gijimo komplikacijų, odos randų rizikos bei kitų nepatogumų. Jeigu iškilo klausimų, nedvejokite ir užsukite į artimiausią kliniką specialisto konsultacijai.