Kojos nagas linkęs įaugti, ką daryti?

Įaugęs kojos nagas Jums neduoda ramybės? Jums skauda įaugusį nagą ir nežinote, kaip tinkamai jį prižiūrėti bei gydyti? Susidūrusiems su šia problema dažnai trūksta žinių, todėl neteisingai gydydami įaugusį kojos nagą, deja, jį dar labiau pažeidžia. Taigi, ką daryti, siekiant išvengti šios problemos?

Nagas įauga tada, kai pažeidžiama šalia jo esanti oda. Aštriu nago kraštu pradūrus odą, pažeidimas ima greitai formuotis į itin nemalonią problemą – įaugusį nagą. Į odos audinius patekęs svetimkūnis dirgina odą ir sukelia uždegimą, atverdamas kelią kojų pirštų infekcijai. Įaugęs nagas tampa šlapiuojantis, paraudęs, patinęs, kartais net pūliuojantis ir labai skausmingas. Nagas dažniausiai įauga tada, kai jis kerpamas neteisingai, avima ankšta avalynė, patiriamos įvairios traumos ar pirštų deformacijos. Taip pat nagas gali įaugti ir dėl amžiaus, nes su amžiumi nagai užlinksta, tampa plonesni ir juos pasidaro sunku tinkamai prižiūrėti. Būna atvejų, kai įauga ne tik kojų, bet ir rankų nagai.

  • Šiuolaikinis įaugusio nago problemos sprendimo būdas – korekcinės sąsagos ir plokštelės. Sąsaga specialiais klijais pritvirtinama ant nago paviršiaus pamažu lengvai tempia ir tiesia įaugantį nagą. Veikdama kaip spyruoklė, sąsaga ištraukia nago kraštus, ištiesindama jį ir neleisdama jam deformuotis. Kuomet gydymas sąsagomis neveiksmingas ir įaugęs nagas toliau pūliuoja, kol vaikščioti tampa išvis sunku, telieka vienintelė priemonė – chirurginis gydymas.
  • Chirurginio gydymo metu dažniausiai atliekama kraštinė nago ekscizija ir cheminis įaugusio kojos nago matricos prideginimas. Ši procedūra yra neskausminga, nesudėtinga bei efektyvi. Po operacijos reikia prižiūrėti nagą pagal gydytojo rekomendacijas.

Labai svarbu neskubėti pradėti gydytis patiems namuose, nes dažnai žmonės, susidūrę su šia problema, gydymą vonelėmis daro netinkamai, jose pirštus mirko blogai arba naudoja netinkamas liaudiškas gydymo priemones, kurios tik dar labiau pažeidžia nagą.

Įaugusio nago gydymas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į ligos ir jos sunkumo laipsnį. Svarbu nedelsti ir laiku kreiptis į gydytoją specialistą, kuris gali užkirsti kelią Jūsų problemai.