Kodėl slenka plaukai moterims

Kaskart šukuojantis šepetyje randate nemažai plaukų, pastebite juos ir ant drabužių, o perbraukus juos ranka saujoje lieka kuokštas? Sukate galvą dėl ko slenka plaukai ir kokios plaukų slinkimo priežastys? Plaukų slinkimas yra dažna moterų problema.

Plaukų slinkimas – tai reiškinys, kuomet sutrinka plaukų atsinaujinimas dėl per didelio plaukų slinkimo ar pablogėjusio jų ataugimo, arba abiejų priežasčių kartu.

Pagrindiniai plaukų slinkimo simptomai:

  • plaukų retėjimas;
  • galvos odos sausumas;
  • sausi plaukai;
  • ploni ir neblizgūs plaukai;
  • viso kūno plaukų slinkimas;
  • plaukų slinkimas.

Normaliai kasdien netenkama apie 35 – 100 plaukų, o plaunant galvą dar daugiau. Tiek pat jų ir atauga. Plaukų būklė ir jų skaičius priklauso nuo daugelio priežasčių. Moterys plaukų turi net 10 – 12 procentų daugiau nei vyrai. Įtakos plaukų skaičiui turi ir plaukų spalva bei forma (tiesūs, banguoti, tamsūs, stori ir pan.). Skirtingų moterų plaukai nevienodi ir jei jūsų plaukų mažiau ar jie plonesni nei draugės, tai dar nereiškia, kad tai jau yra blogai. Tačiau jei pastebėjote, kad plaukų žymiai sumažėjo – vertėtų sunerimti ir pradėti rūpintis.

Dažniausiai problema prasideda tada, kai pasikeičia plauko struktūra, t.y. kai jis suplonėja ir praranda stiprumą. Dėl ko slenka plaukai, kartais pasakyti yra sunku. Plaukams būdingas sezoninis slinkimas suaktyvėjantis pavasarį bei rudenį. Kartais plaukų slinkimą gali sukelti sunkios infekcinės, endokrininės sistemos ir inkstų ligos. Taip pat ir operacijos ar kiti gydymo būdai tokie, kaip chemoterapija. Plaukų būklė labai glaudžiai susijusi ir su moterų hormonų pokyčiais organizme. Intensyviau plaukai slinkti moterims pradeda sulaukus keturiasdešimties, kuomet keičiasi su amžiumi nulemti hormonai ir organizme padidėja vyriškų hormonų androgenų kiekis. Dėl hormonų pokyčių organizme su plaukų slinkimu dažnai susiduria ir moterys po gimdymo (ypač pirmuosius tris mėnesius).

Plaukų slinkimui įtakos turi ir organizme vykstantis uždegimo procesas. Tai gali būti danties skausmas ar skaudanti gerklė, nes būtent tada susilpnėja imunitetas. Taip pat moterų plaukų slinkimą įtakoja ir per didelis protinis nuovargis bei nemiga, nes tai neigiamai veikia nervų sistemą.

Dietos yra dar viena plaukų slinkimą įtakojanti priežastis. Ypač tai būdinga jaunoms moterims, kurios nuolat piktnaudžiauja įvairiomis dietomis, nes moterų organizme pradeda trūkti plaukams būtinų medžiagų tokių, kaip: cinkas, geležis, baltymai, aminorūgštys bei kiti mikroelementai ir vitaminai.

Padidėjusio plaukų slinkimo kaltininkės būna ir pačios moterys dėl per energingo plaukų šukavimo, kietai supintų plaukų, per karštos plaukų džiovinimo srovės, piktnaudžiavimo cheminiu šukavimu, dažno plaukų dažymo ir pan.

Taigi norint, kad plaukai būtų stiprūs ir neslinktų, vertėtų vengti per didelio nuovargio, streso, dažno plaukų dažymo ar cheminio šūkavimo. Taip pat vertėtų gerai išsimiegoti ir pagerinti mitybą, užuot alinus organizmą įvairiomis dietomis. Rūpinkitės savo sveikata ir grožiu, kad nesusidurtumėte su šia problema.