Kodėl įauga nagai?

Nago įaugimas yra labai nemalonus ir sukelia didelį diskomfortą. Su šia problema susiduria netgi 20 procentų visų pacientų, kurie kreipiasi į gydytojus dėl pėdos problemų. Kenčiantiems dėl šios problemos, neabejotinai svarbios įaugusių nagų priežastys. Apie tai žinoti būtina, antraip nepavyks išvengti nagų įaugimo ateityje. Taigi, kodėl įauga nagai?

Nagas – tai raginė plokštelė, kuri sudaryta iš baltymo keratino. Kojų nagai auga labai lėtai ir turi skirtingas pakitimų formas. Nagų paviršiai gali būti duobėti, gali matytis nago spalvos pokyčiai, vagelės, grioveliai, besisluoksniuojantys nagai, taip pat nagas gali atsiskirti nuo guolio. Nagai gali būti ir šiurkštūs, skilinėjantys bei, žinoma, skausmingai įaugantys. Dažniausiai įauga kojos nykštys. Įaugęs nagas sukelia aplink esančios odos infekciją ir tada nagas pradeda pūliuoti. Pūliavimas būna labai skausmingas ir nemalonus.

Įaugusių nagų priežastys yra laba įvairios. Kojų pirštų nagai gali įaugti dėl:

  • įgimto polinkio;
  • ankštos avalynės;
  • traumos;
  • neteisingo nago nukirpimo;
  • pirštų deformacijos ir pan.

Dažniausiai nagas įauga dėl neteisingo nagų kirpimo. Žmonės yra įpratę nagus kirpti taip, kad vėliau susidaro smailas nago kraštelis, kuris įsminga į nago audinius ir sukelia didelį bei skausmingą uždegimą. Taip pat nago įaugimui įtakos turi ir netinkama, ankšta avalynė. Spaudimas skatina gilesnį nago krašto įaugimą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie turi plonesnius ir plokštesnius bei trapecijos formos nagus dažniau patiria įvairias traumas tokias, kaip nykščio sumušimas spiriant kamuolį, bėgiojimo metu ir pan. Šios traumos taip pat daro įtaką nagų įaugimui. Kojų pėdų prakaitavimas bei netinkama priežiūra yra dar viena įaugusių kojų nagų priežastis.

Norint, kad nagai neįaugtų, derėtų užkirsti kelią visoms nago įaugimą skatinančioms priežastims. Rekomenduojame avėti kojos nykščio nespaudžiančią avalynę, laikytis tinkamos pėdų higienos, saugotis traumų bei kirpti nagą tiesiai, jo neužapvalinti ir nekirpti jo per trumpai.

Taip pat susidūrus su šia problema nedelsti ir kreiptis į gydytojus dėl tinkamo įaugusio nago gydymo paskyrimo. Jokiais būdais nederėtų pačiam bandyti nago iškirpti, nes galima sukelti stiprią infekciją, kuri sukels dar nemalonesnių problemų bei dar didesnį skausmą.