Kas lemia spuogų atsiradimą ant krūtinės?

Bėrimas ant krūtinės dažniausiai atsiranda dėl paviršinės kūno plaukelių folikulų infekcijos, kurią gali sukelti įvairios bakterijos ar grybeliai. Spuogų atsiradimą skatina padidėjęs prakaitavimas, šilta, drėgna aplinka, mechaninis dirginimas ir krapštymas, imuniteto sutrikimai ir lėtinės ligos. Gydymas dažniausiai ilgalaikis ir sudėtingas.

Štai keletas bendrų berimų priežasčių ir rekomendacijos, kaip juos gydyti:

Alerginės reakcijos:

  • Alerginės reakcijos gali būti sukeliamos kosmetikos, prausiklių, skalbinių minkštiklių ar net medikamentų. Jei įtariate, kad berimas ant krūtinės yra alerginės reakcijos rezultatas, vengti sąlyčio su alergenu yra pirmas žingsnis. Antialerginiai vaistai, pavyzdžiui, antihistamininiai preparatai, gali padėti sumažinti simptomus.

Infekcijos:

  • Gali kilti dėl bakterijų, virusų ar grybelių. Priklausomai nuo sukėlėjo, gali prireikti vietinių ar sisteminių antibiotikų, antiviralinių ar antifungalinių vaistų.

Autoimuninės ar uždegiminės odos ligos:

  • Psoriazė, egzema ar rozacea yra tarp ligų, dėl kurių gali atsirasti berimas ant krūtinės. Šių ligų gydymui gali prireikti vietinių kortikosteroidų, imunomoduliatorių ar kitų uždegimą mažinančių vaistų.

Mechaninis dirginimas:

  • Dėvėjimas per ankštų drabužių ar dirbtinių audinių gali sukelti odos dirginimą ir berimą. Pasirinkite natūralius, kvėpuojančius audinius.

Saulės poveikis:

  • Saulės nudegimas taip pat gali sukelti odos paraudimą ir berimą. Naudojimas apsauginio kremo su SPF ir saugojimasis nuo tiesioginių saulės spindulių yra svarbūs žingsniai.

Svarbu: Jei berimas yra lydimas kitų simptomų, pavyzdžiui, karščiavimo, sąnarių skausmo, bendro negalavimo arba jei jis išlieka ilgiau nei kelias dienas, yra plinta arba labai niežti, kreipkitės į gydytoją. Tikslus berimo priežasties nustatymas yra svarbus veiksmingam gydymui.