home / Rožinė (kuperozė, rozacea)
Rožinė (kuperozė, rozacea)
Kaip gydyti rožinius spuogus?
Rožiniai spuogai (kitaip rožinė) – lėtinė odos liga, pasireiškianti banguojančia eiga, kuriai būdingi paūmėjimo epizodai. Liga pasireiškia bėrimais centrinėje veido dalyje, nuolatiniu veido odos paraudimu ir padidėjusiu odos jautrumu. Rožinės bėrimus provokuoja saulė, karštas, aštrus maistas, karšti gėrimai, pirtis, bet koks kitas staigus aplinkos temperatūros pasikeitimas, alkoholio vartojimas. Negydant liga linkusi progresuoti. Gydymui taikomi įvairūs vietinio poveikio preparatai bei sisteminiai vaistai, taip pat impulsinės šviesos bei lazerinės procedūros. Dėl tikslesnės gydymo taktikos būtina gydytojo dermatologo konsultacija.
Dėl kokių priežasčių tinsta oda?
Odos tinimas, ypač staigus, gali būti alerginės reakcijos, kuriai reikalinga skubi medicininė pagalba, požymis. Esant odos tinimui bei pasunkėjusiam kvėpavimui ar lūpų tinimui, būtina kuo skubesnė medicininė pagalba.
Susijusios paslaugos
Įaugusių nagų gydymas Apgamų šalinimas Konservatyvus (neoperacinis) įaugusio nago gydymas COMBIped Konservatyvus (neoperacinis) įaugusio nago gydymas PODOFIX PasėlisKodėl žandai pasidaro raudoni?
Raudoni žandai anksčiau laikyti sveikatos požymių, tačiau ne visada yra taip. Dažnai raudoni skruostai yra sudirgintos, sergančios odos požymis. Vaikų amžiuje skruostų raudonis gali būti virusinės infekcijos ar atopinio dermatito požymis, suaugusiems ar vyresniems žmonėms skuostų raudonis yra dažniausias rožinės (rosacea) požymis. Raudonus skruostus tokiu atveju lemia išsiplėtę kapiliarai, kurie stipriai reaguoja į bet kokį aplinkos dirgiklį. Šiais laikais yra efektyvių metodų skruostų raudoniui gydyti. Kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris nustatys raudonų skruostų priežastį ir rekomenduos gydymą ir priežiūros priemones.
Kodėl vaiko žandai raudoni?
Vaiko žandų raudonis – dažniausiai virusinės infekcijos ar atopinio dermatito požymis. Ypač jeigu paraudę skruostai būna kartu su kūno bėrimais, odos niežėjimu ar sloga, būtina gydytojo konsultacija.
Kodėl oda yra rausva?
Odos paraudimas – nespecifinis simptomas, galintis atsirasti dėl įvairiausių priežasčių: išorinių, vidinių faktorių, vaistų vartojimo ir pan. Norint sužinoti tikslesnę priežastį, reikėtų pasitarti su gydytoju.
- Bazalioma
- Plokščialąstelinė karcinoma
- Epitelinių navikų diagnostika
- Melanoma
- Ankstyva melanomos diagnostika
- FAV metodas (Fluorescence-Advanced- Videodermatoscopy) odos pigmentinių navikų diagnostikai
- Apgamų žemėlapis
- Siaskopija
- Morfologiniai melanomos tyrimai
- Piktybinių odos navikų gydymas
- Odos vėžio prevencija