Kaip paruošti savo odą vasarai?

Žiemą mūsų odai tenka atlaikyti daugybę išbandymų – vėjas, lietus, drėgmė, šaltis, šildomas patalpų oras ir kt. Visi šie faktoriai neigiamai veikia veido odą ir prisideda prie senėjimo proceso. Todėl artėjant šiltajam metų sezonui, būtina ją atgaivinti, sudrėkinti. Palepinkite savo odą, pažadinkite ją iš žiemos miego. Straipsnyje specialistai pataria, kaip paruošti savo odą ateinančiai vasarai.

Drėkinimas

Drėkinkite odą tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Gerkite daug vandens, venkite cukraus ir kofeino turinčių gėrimų. Vanduo padės išvalyti per žiemą susikaupusius toksinus jūsų organizme bei pasirūpinti pleiskanojančia ir išsausėjusia veido oda. Naudokite veido odai skirtus drėkinančius kremus ir losjonus. Kremo konsistenciją rinkitės tokią, kuri tinka Jūsų veido odos tipui: riebią odą turinčioms moterims rekomenduojami lengvesnės konsistencijos veido kremai, kurie nekemša porų, sausos odos savininkėms geriausiai tiktų riebesni, stipriau drėkinantys veido kremai yra skirti sausą ir jautrią odą turintiems žmonėms. Mineralais bei vitaminais praturtintos priemonės puikiai pamaitins ir prisotins odą reikiamomis medžiagomis.

Pasiruošimas saulės vonioms

Prieš eidami į lauką jau pavasarį, pradėkite naudoti kremus, skirtus apsaugoti odą tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių. Rekomenduojama naudoti kremus, kurių saulės apsauginis faktorius (SPF) – 30, o idealiausiu atveju – 50. Taip apsaugosite odą nuo onkologinių pakitimų, ankstyvo odos senėjimo bei pigmentacijos. Siekiant maksimalaus komforto patartina įsigyti daugiafunkcinę kosmetikos priemonę, kuri ir drėkina ir saugo tuo pačiu. Tačiau žinojimas, kada tepti kremą yra lygiai tiek pat svarbus, kaip ir jo naudojimas. Verta nepamiršti, jog apsauginį kremą reikia tepti apie pusvalandį iki kontakto su saulės spinduliais, o pakartotinai tepti kas 2-3 valandas.

Tam, kad dar labiau sustiprintumėte apsaugą nuo saulės spinduliuotės, specialistai rekomenduoja pradėti vartoti antioksidantus (vitaminas A, C, E, beta karotinas).

Kad ir kaip esate išsiilgę saulės, atminkite, jog dažnos saulės vonios kenkia jūsų odai, ją sendina, padidėja susirgimo vėžinėmis ligomis rizika. Nepamirškite reguliariai drėkinti odos tam, kad palaikytumėte ją sveiką ir švarią.