Kaip gydyti įaugusius kojų nagus namuose?

Įaugęs nagas – tai labai nemaloni daugelio žmonių problema. Iš pradžių įaugęs nagas gali sukelti tik silpną skausmą ir nedidelį diskomfortą, bet su laiku skausmas tik intensyvėja ir didėja. Laikui bėgant tampa netgi sunku vaikščioti, o skausmas tampa nepakeliamas. Susidūrę su šia problema, žmonės neskuba kreiptis į gydytojus ir pirmiausia bando gydytis namuose. Ką reikėtų daryti, siekiant išvengti šios problemos ir kaip gydyti įaugusį nagą namuose?

Jeigu šią problemą pastebite laiku, galima su ja kovoti patiems ir išvengti chirurginio gydymo. Pirmiausia, norint išvengti nago įaugimo, reikėtų tinkamai juos apkirpti, t. y. neužapvalinti kraštų ir kirpti tik tiesia linija. Taip pat nagų negalima nukirpti per arti odos, nes galima juos pažeisti ir sukelti infekciją.

Tačiau, jeigu nagai jau įaugę ir reikalingas gydymas namuose, rekomenduojamos druskos vonelės. Reikėtų kelis šaukštelius druskos įpilti į dubenį su karštu vandeniu ir labai gerai išmaišyti. Būtina maišyti, kol druska ištirps. Šioje vonelėje kojas reikėtų mirkyti kasdien po 15 minučių. Druskos vonelės padeda suminkštinti odą, sumažina patinimą bei padeda išvengti uždegimo proceso, kurio metu kojos pirštas pradeda stipriai pūliuoti.

Taip pat galimas dar vienas įaugusio nago namuose gydymo būdas. Įaugusį nagą reikėtų 20 minučių mirkyti vonelėje su ištirpintu antibakteriniu muilu. Po 20 minučių mirkimo reikėtų kojas gerai nusausinti ir pakišti po įaugusiu nagu sterilios vatos tamponelį, kuris lengvai pakels nagą. Šią procedūrą reikėtų kartoti kiekvieną dieną.

Atliekant vonelių procedūras namuose, kol įaugęs kojos nagas gyja, svarbu avėti atvirą, nevaržančią ir nespaudžiančią avalynę bei dažnai keisti kojines, kad nesikauptų bakterijos ir nekiltų infekcija, kurios metų pirštas pradeda stipriai pūliuoti ir skaudėti.

O jeigu nepavyksta įaugusio kojos nago išgydyti namuose, kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris paskirs jums tinkamą gydymo būdą ir priežiūrą.