Kaip atsikratyti celiulito

Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas, kurio metu pakinta riebalinis audinys. Dėl šio riebalinio audinio pokyčio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių ir oda tampa panaši į apelsino žievelę. Celiulitas yra daugelio moterų problema, nors vis dažniau celiulitu skundžiasi ir vyrai.

Taigi, kaip atsikratyti celiulito rūpi tiek moterims, tiek vyrams. Celiulito atsiradimą skatina:

 • šaltis;
 • traumos;
 • cheminiai veiksniai;
 • vidaus ligos;
 • celiulitas gali būti ir paveldimas.

Celiulitui yra būdingi struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo limfos tekėjimą bei mikrocirkuliaciją. Dažniausiai celiulitas atsiranda:

 • šlaunų srityje;
 • juosmens dalyje;
 • pilvo srityje;
 • sėdmenų srityje;
 • viršutinėje rankų dalyje ir kakle.

Celiulito gydymo priemonių yra pačių įvairiausių, tačiau atsirinkti, kaip atsikratyti celiulito ir tinkamai prižiūrėti savo odą, yra be galo sunku, nes tiek žiniasklaidoje, tiek įvairiuose straipsniuose siūloma begalė gydymo metodų. Iš visos gausybės pasiūlymų rasti tinkamą ir sveikatos nežalojantį būdą – tikrai nelengva.

Norint atsikratyti celiulito ar jį sumažinti bei panaikinti, reikėtų imtis tam tikrų priemonių ir iš esmės sugriežtinti savo dienos rėžimą bei apsiginkluoti ryžtu:

 1. sureguliuoti mitybą, nes celiulitą provokuoja augalinio maisto trūkumas ir greitas maistas. Į savo mitybos racioną reikia pridėti didesnį kiekį daržovių bei baltiminių produktų;
 2. per dieną išgerti daugiau kaip aštuonias stiklines vandens, jeigu nėra problemų su inkstais;
 3. būti fiziškai aktyviam, atlikti mankštas;
 4. atlikti anticeliulitinius masažus, nes jie reikalingi išlaikyti pasiektą rezultatą;
 5. galima vartoti specialus papildus ir kitus vaistus, bet tik pasikonsultavus su gydytoju specialistu;
 6. galima atlikti specialias lazerio procedūras, mažinančias celiulitą bei jo susidarymą ir padedančias jo atsikratyti.

Norint tinkamai gydyti bei panaikinti celiulitą, reikia suvokti, kad gydymas bus efektyvus tuo atveju, jeigu kompleksiško gydymo laikomasi atsakingai. Taip pat būtina įsiminti paprastą taisyklę: vien galvoti, kaip atsikratyti celiulito nepakaks, nes reikės įdėti ir daug pastangų.

Šiuo metu su celiulitu kovojantiems asmenims kvalifikuoti specialistai teikia profesionalią pagalbą. Turint šią problemą vykite pas specialistą, kuris paskirs Jums patį tinkamiausią gydymo būdą ir priemones. Svarbu nepamiršti, kad celiulitas yra ne tik estetinė problema, bet ir rizika ateityje, vyresniame amžiuje, susirgti įvairiomis venų kraujotakos ligomis, tokiomis, kaip venų varikozė ir pan.