Kaip apsisaugoti nuo kenksmingų UV spindulių

Vasara nuolatos krečia išdaigas ir parūpinusi puikius savaitgalio orus visus kviečia į sodą, gamtą ar išsiilgtąjį pajūrį. Žinoma, apgaulingai kutendama saulės išsiilgusius skruostus, jinai mūsų neapsaugo nuo galimo pavojaus.

Nors su saulės spinduliais gaunamas vitaminas D ir yra naudingi žmogaus organizmui, stimuliuoja imuninę sistemą, gerina nuotaiką, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai, nenaudojant apsauginių kremų, kelia riziką susirgti odos vėžiu, atsirasti kitokioms odos problemoms. Per didelis mėgavimasis UV spinduliais per anksti sendina odą, jinai tampa raukšlėta, plona, gali pakeisti spalvą. Tam, kad apsisaugotumėte nuo nemalonių ligų ir odos pokyčių, būtina saule mėgautis su saiku ir visada naudoti apsauginius kremus nuo saulės. O čia ir kyla klausimas: kokį kremą pasirinkti? Specialistai rekomenduoja renkantis apsaugos priemones nuo saulės (toliau APNS), atsižvelgti į šiuos dalykus:

  1. Rinktis priemones, kurie SPF > 25. Vaikams (nuo 6 mėn.) rekomenduojama SPF 50 ir daugiau. Kūdikiai (iki 6 mėn.) amžiaus degintis neturėtų.
  2. Norint įsitikinti ar priemonė yra gera ir apsauganti nuo UVA spindulių, prieš perkant pasižiūrėkite, kad ant pakuotės būtų užrašyta +UVA arba broad spectrum.
  3. Labai svarbu, kad APNS būtų atspari vandeniui, kadangi suprakaitavus arba nusimaudžius, ji gali prarasti savo funkcijas.
    APNS tepimo taisyklės: kremu reikia išsitepti likus 30 min iki ėjimo degintis. Paskui teptis kas 2 – 4 valandas, taip pat kas kart vos išsimaudžius arba suprakaitavus. Tikintis apsaugos, kuri nurodyta ant pakuotės, reikia tepti gausų kiekį ant kūno, 2 mg kremo 1cm2 kūno ploto. Vadinasi, vidutiniam žmogui gaunasi apie 30 g. Nepamirškite ir buvimo saulėje taisyklių: aktyviu metu saulėje būti nepatartina, o jeigu jau taip atsitinka, stenkitės rinktis pavėsį, užsidėti kepurę ir akinius nuo saulės, drabužius ilgomis rankovėmis.