Įaugusio nago operacinis gydymas

Nago įaugimas yra labai nemalonus, skausmingas bei trikdantis kiekvieno žmogaus, susidūrusio su šia problema, biosocialines funkcijas. Įaugus nagui sunku vaikščioti, vairuoti automobilį, sportuoti ir t.t. Žmogaus judesiai tampa riboti dėl nemalonaus ir itin stipraus, nepraeinančio skausmo.

Dažniausiai įauga kojos nykščio nagas, bet pasitaiko ir rankos nago įaugimų. Įaugęs nagas sukelia aplink esančios odos infekciją ir tada nagas pradeda pūliuoti, jis ima dar labiau skaudėti. Tuomet jaučiamas didelis diskomfortas ir skausmas. Norint išvengti šios problemos reikalingas operacinis įaugusio nago gydymas. Dažniausiai atliekama kraštinė nago ekscizija ir cheminis įaugusio kojos nago matricos prideginimas, kitaip dar vadinamas fenolizacija (feonolio rūgštimi). Ši procedūra yra neskausminga, nes atliekama vietinėje nejautroje. Techniškai – tai nesudėtinga bei efektyvi procedūra.

Po operacijos reikia prižiūrėti nagą pagal gydytojo rekomendacijas. Priežiūra paprasta ir nesudėtinga. Reikia avėti nevaržančią avalynę ir šiltesnę kojinę, nes po operacinio gydymo pirštas būna sutvarstytas. Kelias dienas derėtų kuo mažiau vaikščioti ir dažniau laikyti koją pakeltą. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas ir laikantis gydytojo nurodymų žaizda gyja greičiau. Po rankos nago įaugimo priežiūra dar lengvesnė, nes nereikalinga papildoma priežiūra tokia, kaip įaugus kojos nagui.

Taigi, į gydytoją specialistą dėl operacinio gydymo reikėtų kreiptis tuomet, kai nuolat susiduriate su įaugančių nagų problema, jeigu prasidėjo uždegimas, stiprėja skausmas bei atsiranda patinimas, paraudimas ir įaugęs kojos nagas pradeda stipriai pūliuoti. Jokiais būdais negalima pačiam bandyti nago iškirpti, nes galima sukelti stiprią infekciją, kuri sukels dar nemalonesnių problemų bei dar didesnį skausmą ir dar nemalonesnes pasėkmes.

Įaugusio nago gydymas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumo laipsnį. Operacinis įaugusio nago gydymas atliekamas mūsų centre Vilniuje ir Klaipėdoje. Įaugusio nago operacijos kaina 70 Eur.