Įaugusio nago gydymas liaudiškomis priemonėmis

Nago įaugimas, kuomet nago plokštelė įauga į odą yra gerai žinomas daugeliui. Dažniausiai įauga kojos nykštys. Įaugęs nagas sukelia aplink esančios odos infekciją ir tada nagas pradeda pūliuoti. Įaugusių nagų tvarkymas bei priežiūra nėra labai sudėtinga ir, pirmiausia, žmonės, susidūrę su šia problema, išbando įaugusio nago gydymą liaudiškomis priemonėmis.

Gydant įaugusį nagą liaudiškomis priemonėmis daugelis nagą mirko karštame vandenyje su geriamąja soda (santykis: vienas šaukštas geriamosios sodos vienam litrui vandens). Prie įaugusio nago kampo prideda sviesto ir uždengia servetėle bei apibintuoja. Po paros laiko nagą vėl pamirko karštame vandenyje, kol jis pasidaro labai minkštas. Tada atsargiai pakelia įaugusį nago kampą ir toje vietoje pakiša vatos tamponėlį, kuris būna suteptas sviestu. Vėliau vėl nagą sutvarsto ir šią procedūrą atlieka kiekvieną dieną dvi savaites vis labiau pastumiant tamponą ir keliant nagą.

Dažnai žmonės susidūrę su šia problema naudoja ir pirštų gaubtelius pagal piršto dydį. Jį pripildo sviesto ir prieš miegą nakčiai užmauna ant piršto. Ši liaudiška priemonė suminkština nagą ir jį tampa lengviau koreguoti, t. y. kilstelti.

Taip pat žmonės nago įaugimą bando gydyti pasigaminę minkštinamąjį tepalą, kuris susideda iš cukraus pudros, tualetinio muilo drožlių ir avienos lajaus, t. y. riebalų. Šį mišinį šildo ir maišo vonelėje, kol susidaro vienalytė masė. Ji taip pat suminkština įaugusį nagą.

Vos pradėjus įaugti kojos nagui, gydymui žmonės naudoja ramunėlių nuoviro voneles, kurias sudaro šeši šaukštai džiovintų ramunėlių žiedų ir 2 litrai verdančio vandens. Šį nuovirą palaiko 45 – 60 minučių ir kojas jame mirko, kol vanduo visiškai atvėsta. Tada suminkštintą ir dezinfekuotą nagą kilsteli išmirkytu jode vatos tamponėliu.

Pirmiausia, visais įmanomais liaudiškais būdais yra bandoma išvengti nago įaugimo, nes daugelis bijo operacijos ir nepagalvoja, kad įaugęs kojos nagas gali sukelti ne tik didelį skausmą, deginimo pojūtį, bet ir gali pradėti pūliuoti ir sukelti rimtesnes komplikacijas. Kaip tinkamai gydyti įaugusį kojos nagą, derėtų teirautis gydytojo specialisto, nes tik jis gali paskirti pati efektyviausią ir mažiausiai skausmo sukelianti gydymo būdą.