Dermatitas ant veido

Turbūt kiekvienas žmogus pripažins, kad atsiradusi alergija, bėrimas ar raudonis veido srityje yra viena nemaloniausių problemų. Kūno srityje atsiradusias problemas galime paslėpti po rūbais, tačiau veido, deja, ne. Mūsų veidas pastebimas kiekvienam praeiviui, kolegai, draugui, todėl atsiradus problemai, reikėtų aiškintis jos priežastis ir nedelsiant pradėti gydymą.

Viena dažniausių veido bėrimo priežasčių – tai perioralinis dermatitas ant veido. Tai lėtinė bei uždegiminė veido odos liga. Šiai ligai yra būdingas bėrimų išsidėstymas apie burnos sritį. Taip pat būdingi bėrimai po akimis, ant kaktos ir smakro. Dažniausiai bėrimus niežti, o išbertose vietose jaučiamas tempimo jausmas. Kai kada tie iškilimai būna pilni skysčių bei pūlių. 20-40 metų amžiaus moterys bei vaikai – dažniausiai perioraliniu dermatitu serganti žmonių grupė. Vyrai šia liga serga labai retai.

Manoma, kad šios ligos atsiradimui įtakos turi:

  • netinkamas drėkinamųjų kremų naudojimas;
  • floruota dantų pasta;
  • hormoninių medikamentų vartojimas;
  • ultravioletiniai (UV) spinduliai;
  • bakterinė ar grybelinė infekcija ir kt.

Kiekvienam susidūrusiam su šia nemalonia liga reikėtų apsišarvuoti kantrybe, nes gydymas trunka nuo 6 iki 12 savaičių, o kartais net ilgiau. Dermatitas vargina ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl to, kad lėtai gyja. Viso gydymo metu labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Pirmiausia, labai svarbu nenaudoti jokių kosmetinių drėkinamųjų kremų, o jeigu dermatitą sukėlė vietiniai hormoniniai vaistai, reikia kuo skubiau nutraukti jų vartojimą.

Dermatito gydymui skiriami:

  • vietiniai antiuždegiminiai vaistai;
  • geriamieji vaistai (tuo atveju, jeigu vietinis gydymas neefektyvus);
  • vietiniai vaistai kombinuojami su intensyvia pulsine šviesa (IPŠ).

Pajutus pirmuosius simptomus ir ligos požymius rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją specialistą, kuris padės Jums pasveikti ir užkirs kelią ligos progresavimui. Svarbu nedelsti ir apsišarvuoti kantrybe. Mes Jums galime padėti.