Bikini zonos depiliavimas

Bikini zonos depiliacija aktuali kiekvienai moteriai, tad klausimų, susijusių su šia tema, taip pat iškyla pačių įvairiausių. Vieni pagrindinių: kokiomis priemonėmis depiliuoti bikini zoną, kokios priemonės yra veiksmingiausios, ką daryti, kad po plaukelių šalinimo intymioje vietoje oda nebūtų sudirgusi?

Pats paprasčiausias ir labiausiai paplitęs būdas yra skutimas. Tačiau dažniausiai skutimosi peiliukai labai sudirgina odą, o plaukeliai atauga šiurkštesni ir dar stipresni. Taip pat bikini sritis depiliuojama ir vašku, tačiau pačiai moteriai depiliuoti šią zoną vašku yra gana sudėtinga ir nepatogu. Yra didelė pasiūla įvairiausių depiliuojamų kremų, putų, kurių sudėtyje esančios medžiagos, plaukelius pašalina prie odos paviršiaus. Tačiau prieš atliekant plaukelių šalinimo procedūrą, patariama pasidaryti jautrumo testą. Ant riešo vidinės pusės užtepus nedidelį kiekį kremo ar kitos priemonės, reikia stebėti, ar neatsirado jokio odos sudirgimo.

Pastaruoju metu daugelis moterų naudojasi elektriniais depiliatoriais. Tai gana efektyvu, tačiau reikalauja daug laiko. Bikini zonos depiliaciją būtų geriausia patikėti specialistui, kuris patars išbandyti dar efektyvesnius būdus – plaukelių šalinimą lazeriu ar fotoepiliaciją.

Bikini plaukelių šalinimas lazeriu – tai plauko folikulo sunaikinimas, naudojant lazerio šviesą. Tai ilgalaikis ir efektyviausias plaukų šalinimo metodas. Procedūros esmė – sunaikinami plauko svogūnėliai visam laikui. Plaukų šalinimas lazeriu ypač padeda tiems, kurie negali skusti ar depiliuoti plaukų įprastais metodais, bei tiems, kam plaukai po skutimo ar depiliavimo įauga į odą (susidaro paraudę mazgeliai, prisideda įvairios infekcijos). Lazeris išskiria vieno bangos ilgio šviesą, kurią absorbuoja plaukuose esantis pigmentas – melaninas. Absorbuota šviesos energija virsta šilumine energija, kuri būtent ir sunaikina plauko folikulą bei aplinkines ląsteles, iš kurių formuojasi plauko užuomazga. Tokiu būdu pasiekiamas ilgalaikis plaukų pašalinimo efektas. Didžiausias melanino kiekis yra plauko augimo fazėje, tad kuo daugiau plaukų procedūros metu yra augimo fazėje, tuo procedūra yra efektyvesnė.

Fotoepiliacija – tai plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa (IPŠ). Ši technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau fotoepiliacijos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai. Pašalinti plaukai neatauga metus ar net dar ilgiau. Vėliau procedūros turi būti kartojamos. Ilgalaikis depiliacijos efektas pasiekiamas greitai, todėl galima depiliuoti ne tik bikinį zona, bet ir didelius odos plotus, pvz., šlaunis, blauzdas, krūtinę. Fotoepiliacijos procedūros yra visiškai neskausmingos, lyginant jas su depiliacija vašku ar epiliacija.

Taigi, plaukelių šalinimas lazeriu ar fotoepiliacijos būdu, ne tik bikinį srityje, bet ir kitose kūno vietose, yra pats veiksmingiausias ir mažiausiai skausmingas. Moterys, norinčios atsikratyti nepageidaujamų plaukų, turėtų kreiptis į gydytoją dermatologą arba lazerio specialistą.