Veido raudonis yra gana dažna problema, kuri laikui bėgant vis ryškėja. Veido raudonis pastebimas tuomet, kai pradeda plėstis paviršiniai veido odos kapiliarai. Kapiliarai išryškėja ir veido raudoniu dažniausiai serga 40 – 50 metų amžiaus moterys, o pirmieji požymiai gali atsirasti ir 20 – 30 metų amžiaus. Dažniausiai veido raudonį išprovokuoja genetinis polinkis į kraujagyslių plėtimąsi.
Taip pat paraudimas ir deginimo jausmas veide atsiranda:
- Keičiantis aplinkos temperatūrai (pavyzdžiui, žiemą įėjus iš lauko į šiltas patalpas);
- Žiūrint televizorių;
- Išgėrus kavos puodelį ar vyno taurę ir pan;
- Kai yra paskirtas gydymas kraujagysles plečiančiais vaistais.
Kas yra išsiplėtę kapiliarai?
Išsiplėtę kapiliarai – tai smulkios išsiplėtusios raudonos, rausvos ar mėlynos spalvos voratinklio tipo kraujagyslės odos paviršiuje, dažniausiai pastebimos ant skruostų, nosies ir kojų. Išsiplėtę kapiliarai dažniausiai būdingi šviesesnio tipo odai. Vienoje vietoje išsiplėtus daug kapiliarų odos vieta atrodo lyg raudona dėmė ar mėlynė, kurios neišnyksta.
Kas daro įtaką atsirasti išsiplėtusiems kapiliarams?
- Ultravioletiniai spinduliai;
- Staigūs temperatūrų svyravimai;
- Stiprus vėjas;
- Rūkymas, alkoholis;
- Kai kurie maisto produktai.
Kaip atliekama kapiliarų, veido raudonio ir kitų kraujagyslinių darinių šalinimo lazeriu procedūra?
Lazerio terapija yra greičiausias ir efektyviausias būdas sumažinti ir pašalinti paviršinius kraujagyslių pažeidimus bei veido paraudimą.
Lazerinės Dermatologijos Centre išsiplėtę kapiliarai ir veido raudonis šalinami intensyvia lazerio pulsine šviesa. Lazeris giliai prasiskverbia iki tam tikros kraujagyslės, o lazerio pulsinė šviesa naikina kraujagyslėse esančias kraujo ląsteles nepažeidžiant aplinkinių audinių. Tai leidžia panaikinti matomas paviršines išsiplėtusias kraujagysles ir veido raudonį be šalutinio poveikio, dėl to pacientų atsiliepimai apie šią procedūrą yra kuo puikiausi. Po procedūrų išnyksta ir su liga susiję anksčiau minėti nusiskundimai. Siekiant maksimalaus efekto siūloma atlikti kelias, t. y. dažniausiai 4 – 5 veido raudonio gydymo ir kapiliarų šalinimo procedūras.
Po procedūros gali jaustis odos kaitimas, gydyta vieta gali būti patinusi ir paraudusi, tačiau visa tai praeina per kelias dienas po kapiliarų šalinimo lazeriu procedūros, o galutinis rezultatas pastebimas po kelių procedūrų.
Kapiliarų šalinimas lazeriu nėra invazinis, iš karto po procedūros galima važiuoti namo ar į darbą. Veido oda po gydymo būna tik šiek tiek paraudusi.
Procedūra dažniausiai trunka iki 15 minučių. Procedūros kaina priklauso nuo šalinamų kapiliarų kiekio ar veido raudonio ploto.
Kapiliarų šalinimo kainas rasite žemiau ↓
Kaip pasiruošti kapiliarų šalinimui lazeriu?
Specialaus pasiruošimo procedūrai nėra, tačiau prieš atliekant veido raudonio ar kapiliarų šalinimo procedūrą lazeriu reikia 4 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių arba lankymosi soliariume. Taip pat, kelias dienas prieš procedūrą nustoti vartoti antikoaguliantus.
Ar kapiliarų šalinimas lazeriu yra skausmingas?
Procedūra nėra skausminga, lazerio pulsinės šviesos impulsai sukelia dilgčiojimo pojūtį, tačiau pacientui pageidaujant, galimas vietinis nuskausminimas.
Ar nelieka randelių po procedūros?
Kapiliarų šalinimas lazeriu yra labai tikslus metodas, todėl po procedūros randų beveik nelieka. Gali būti lengvas odos paraudimas ar patinimas, tačiau šie požymiai praeina per kelias dienas.
Kam kapiliarų šalinimas lazeriu netinka?
Svarbu žinoti, kad veido raudonio gydymas bei išsiplėtusių kapiliarų šalinimas lazeriu neatliekamas:
- Nėštumo ar žindymo metu;
- Veido oda yra įdegusi;
- Yra odos polinkis randėjimui;
- Vasarą, pavasarį.
Prieš parenkant veido raudonio gydymo ir kapiliarų šalinimo lazeriu procedūras būtina pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kuris:
- įvertins veido odą, jos tipą;
- ligos progresavimo laipsnį;
- aptars galimą procedūros efektyvumą;
- aptars reikiamų bei rekomenduojamų procedūrų skaičių;
- esant poreikiui atliks testą tam, kad būtų įvertintas veido odos jautrumas ir odos reakciją į lazerio procedūrą.
Svarbu nepamiršti, kad gydomąsias kapiliarų mažinimo ir raudonio mažinimo procedūras lazeriu geriausia atlikti rudenį arba žiemą. Po gydymo odą reikia saugoti ir prižiūrėti pagal gydytojų dermatologų paskirtas rekomendacijas.
Kokių rekomendacijų laikytis po procedūros?
Norint, kad gydymas būtų efektyvus, po kapiliarų šalinimo procedūros rekomenduojama:
- 3 – 4 savaites vengti degintis saulėje arba soliariumuose;
- Būtinai naudoti apsaugines nuo saulės priemones SPF50+;
- Vengti intensyvaus fizinio krūvio, pirties, saunos;
- Taip pat, gydymo kurso metu reikia vengti karštos kavos, alkoholio;
- Laikytis kitų gydytojo rekomendacijų bei nurodymų.
Labai svarbu paminėti, jog išsiplėtusių kapiliarų bei veido raudoniui atsirasti didelę įtaką turi gyvenimo būdas, rūkymas, alkoholis, saulės poveikis, vartojami vaistai ir kt. veiksniai, dėl kurių išsiplėtę kapiliarai ir veido raudonis yra linkę kartotis.
Kada pasimato kapiliarų šalinimo rezultatai?
Pirmieji rezultatai pasimato iš karto po procedūros, tačiau pilnas efektas dažniausiai matomas po 2–4 savaičių, kai oda pilnai atsistato.
Ar praėjus kuriam laikui, kapiliarai neatsinaujina?
Pašalinti kapiliarai neatsinaujina, tačiau gali atsirasti naujų dėl:
- Genetinio polinkio.
- Saulės poveikio be apsaugos.
- Kraujotakos sistemos sutrikimų.
- Naujų kapiliarų atsiradimo prevencijai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų.
Kaip dažnai reikia kartoti gydymą ir kiek laiko trunka poveikis?
- Dažnis: procedūrų dažnumas priklauso nuo gydomos zonos būklės, tačiau paprastai jos kartojamos kas 4–6 savaites.
- Poveikio trukmė: rezultatai yra ilgalaikiai, tačiau gyvenimo būdas ir genetika gali turėti įtakos naujų kapiliarų atsiradimui.