Širdies ligos ir prakaitavimas

Širdies ligos dažniausiai pasireiškia funkciniu kraujagyslių inervacijos sutrikimu, kuriam būdingas staigus odos paraudimas arba išblyškimas bei prakaitavimas. Šie simptomai – pagrindiniai. Juos pastebėjus, reikia atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Širdies veiklos sutrikimai dažniausiai paireiškia labai jautriems ir dirgliems žmonėms,taip pat nervingoms moterims.

Įvairias širdies ligas sukelia mus nuolat kamuojantys stresai. Paprastai įvairios širdies ligos daro įtaką hiperhidrozės atsiradimui. Hiperhidrozė – tai itin gausus prakaitavimas. Dažnai gausus prakaitavimas dėl skleidžiamo itin nemalonaus kvapo kelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Gausiam prakaitavimui būdingas akivaizdžiai matomas prakaitavimas, kuris tęsiasi ne mažiau kaip 6 mėn. be aiškios priežasties. Ligos atveju dažniausiai prakaituoja pažastys, veidas bei pėdos.

Hiperhidrozės pasekmė ne tik diskomfortas, bet ir odos iššutimai, kurie gali paskatinti grybelinės ir bakterinės infekcijos atsiradimą. Gausų prakaitavimą galima gydyti įvairiomis priemonėmis, t.y. anticholinerginiais vaistais ir antiperspirantais. Prakaitavimą galima mažinti ir botulino toksino injekcijomis. Botulino toksinas veiksmingai sumažina prakaitavimą, nes blokuoja neurotransmiterį, t. y. acetilcholiną. Botulino toksino poveikis trunka 4 – 8 mėnesius.

Botulino toksino leisti negalima, jeigu yra:
• nėštumas;
• laktacija;
• hemofilija, raumenų – nervų sistemos ligos;
• lokali odos infekcija injekcijos vietoje;
• vartojami antibiotikai;
• sergama įvairiomis lėtinėmis ligomis.

Taip pat gausų prakaitavimą galima gydyti ne tik medikamentais ar botulino toksino injekcijomis, bet ir jonoforezės procedūromis. Kas yra jonoforezė ir kaip šios procedūros pagalba galima sumažinti prakaitavimą?

Jonoforezė yra neskausminga ir efektyvi procedūra pažastų, pėdų bei delnų prakaitavimui gydyti. Šios procedūros metu naudojama speciali įranga, kuri generuoja žemos įtampos elektros srovę, slopindama prakaito liaukų veiklą. Rekomenduojama atlikti 3 – 5 jonoforezės procedūras per savaitę. Jonoforezės procedūra užtrunka vos 15 – 20 min. ir yra visiškai neskausminga. Jos metu jaučiamas lengvas dilgčiojimas gydomoje kūno vietoje, t. y. delnuose, pėdose ar pažastyse. Jonoforezės efektyvumas pasiekiamas po 10 – 15 procedūrų, o vėliau reikalingos palaikomosios procedūros, kurios turėtų būti atliekamos 1 – 2 kartus per savaitę.

Norint nesirgti širdies ligomis bei hiperhidroze, reikėtų vengti:
• padidėjusio organizmo jautrumo;
• neigiamų emocijų, nerimo ir pan.;
• depresijos;
• pervargimo;
• kavos;
• cigarečių ir kt.

Tačiau, jeigu jaučiate, kad Jums pasireiškė pirmieji ligos simptomai, ir jeigu pastebėjote, kad nuolat gausiai prakaituojate, o nemalonus kūno kvapas niekaip nedingsta, būtina kreiptis į gydytoją specialistą, kuris paskirs Jums patį tinkamiausią ir efektyviausią gydymą.

Širdies permušimai

Širdies permušimai, dar vadinami ekstrasistolėmis ar širdies aritmijomis, yra būklė, kai širdis palaiko netipinį ritmą, sukeliantį jausmą, kad širdis „praleidžia“ dūžį. Tai gali jaustis kaip trumpas sustojimas arba stipresnis dūžis krūtinėje, kurį dažnai lydi trumpalaikis diskomfortas. Nors dažniausiai širdies permušimai yra nekenksmingi ir gali būti sukelti streso, kofeino arba per didelio nuovargio, kartais jie gali signalizuoti apie rimtesnes širdies problemas. Jei širdies permušimai yra dažni, lydimi skausmo ar kitų simptomų, svarbu pasitarti su gydytoju, kad būtų įvertinta jūsų širdies būklė ir, jei reikia, pradėtas tinkamas gydymas.