Perkopę trisdešimtuosius gyvenimo metus, žmonės pastebi, jog oda nebėra tokia elastinga, kokia buvo prieš keletą metų, joje po truputį daugėja raukšlių, atsiranda pigmentinių dėmių, išryškėja kapiliarai, oda nebešvyti taip, kaip anksčiau. Tačiau šiandien mokslui sparčiai žengiant į priekį, atsirado įvairiausių odos atjauninimo būdų. Vieną iš jų dabar Jums ir pristatysime.
PRP injekcijos – kas tai?
PRP – trombocitais praturtinta plazma (platelet rich plasma) – tai natūralus produktas, kuris yra gaunamas iš paties paciento kraujo. Kraujas yra imamas iš venos į sterilų mėgintuvėlį, kuris vėliau yra centrifuguojamas. Taip yra atskiriami leukocitai ir eritrocitai, paliekant išgrynintą kraujo plazmą kartu su joje likusiais trombocitais. Pastarieji išskiria aktyvius junginius (augimo faktorius ir kt.), kurie skatina audinių regeneraciją (atsinaujinimą), gijimą. Trombocitais praturtinta plazma yra suleidžiama į odą, taip paskatinamas odos atsinaujinimo procesas, ji tampa lygesnė, atjaunėja ir sustangrėja.
Gydymas ir gijimo trukmė
Nepakantiems skausmui asmenims nėra ko baimintis – PRP procedūra yra neskausminga, kadangi prieš ją atliekant oda yra patepama specialiu kremu, kuris veikia kaip anestetikas. Vis dėlto, nevalia pamiršti, kad skausmas kiekvienam yra skirtingai juntamas (vieniems jis būna stipresnis, kitiems – silpnesnis), todėl kai kurie asmenys procedūros metu gali jausti nedidelį diskomfortą. PRP procedūra gali trukti nuo 30 iki 60 minučių. O po jos oda būna jautri, paraudusi, kartais gali susidaryti nedidelės mėlynės, tačiau jos išnyksta per 4–7 dienas po procedūros.
Poveikis
Skirtingai negu sintetiniai užpildai, skirti lyginti atsiradusioms raukšlėms, trombocitais praturtinta plazma stimuliuoja kolageno gamybą viso Jūsų veido odoje, o ne tam tikroje vietoje. PRP injekcijos gali būti naudojamos norint atjauninti veido, dekoltė, kaklo srityse esančią odą. Tokios injekcijos gali sustangrinti bei išlyginti odos paviršių tose vietose, kuriose įprasti sintetiniai užpildai negali būti leidžiami.
PRP injekcijos – ne tik odai
PRP injekcijų procedūros gali būti taikomos ne tik odos atjauninimui, tačiau ir žaizdų gijimo skatinimui, randų, pigmentinių dėmių gydymui ir plaukų slinkimo bei plikimo stabdymui. Tačiau nevalia pamiršti, jog yra tam tikri faktoriai, kuriems esant PRP injekcijų atlikti negalima: kraujo krešėjimo sutrikimas, trombocitopenija, cukrinis diabetas, imunosupresija, kepenų funkcijos nepakankamumas, ūmios bei lėtinės infekcijos, autoimuninės ligos, nėštumas ir žindymas.
Trombocitais praturtintos plazmos injekcijos – vienas iš veiksmingiausių ir saugiausių būdų odos atjauninimui, jos stangrinimui, atnaujinimui bei raukšlių lyginimui. PRP injekciją galima švirkšti į tokias kūno vietas, kuriose sintetinių užpildų leisti negalima. Beje, PRP procedūros neturi šalutinio poveikio žmogaus organizmui, nes tai yra natūralus produktas, gaunamas iš paties paciento kraujo!