Žmogaus nervų sistema į emocijas reaguoja pagreitėjusiu širdies ritmu, padažnėjusiu kvėpavimu ir padidėjusiu raumenų tonusu. Kai mūsų organizmas yra įtemptoje situacijoje, sureaguoja ir prakaito liaukos, kurios pradeda išskirti prakaitą. Ši būklė yra kasdienė mūsų gyvenimo dalis, tačiau, ką daryti, kuomet naktimis, „pila“ prakaitas ir rytais pabundate visas šlapias nuo prakaito? Kodėl taip nutinka?
Prakaitavimui naktimis įtakos turi per aukšta kambario temperatūra (optimali miegamojo temperatūra turėtų būti 18 laipsnių). Taip pat svarbus ir žmogaus gyvenimo būdas. Reikėtų pagalvoti, kaip mes leidžiame dieną, ar patiriame per daug streso ir ar organizmas yra pajėgus su tuo susitvarkyti. Labai svarbu įvertinti, kiek laiko mes praleidžiame uždarose ar užterštose dulkėmis patalpose. Vertėtų neužmiršti, jog reikia pabūti gryname ore, pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu. Rekomenduojama atsižvelgti į tai, ką valgome. Mityba turi būti reguliari, negalima valgyti likus 3 – 4 valandoms iki užmiegant. Gerai išvėdinkite miegamąjį. Jei šios rekomendacijos nepadeda, tai naktinis prakaitavimas gali būti kitų ligų pasekmė. Tokios ligos gali būti:
- Menopauzė (dažniausiai moterims karščio pylimo bangos pasireiškia naktimis miegant).
- Ideopatinė hiperhidrozė (organizmas gamina per daug prakaito dėl neaiškios priežasties).
- Įvairios infekcinės ligos (endokarditas, t. y. širdies vožtuvų uždegimas, osteomielitas, t. y. infekcinis kaulų uždegimas ir kt.).
- Netinkamų vaistų vartojimas.
- Hipoglikemija.
- Hormonų sutrikimai, įvairios stresinės situacijos ir kt.
Svarbu laiku kreiptis į gydytoją specialistą, atlikti būtinus tyrimus, tokius kaip: bendrasis kraujo, cukraus kiekis kraujyje ir kt. Jeigu nepadeda vartojami raminamieji, žoleliniai, preparatai ar B grupės vitaminai ir išlieka nuolatinis naktinis prakaitavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes tik tinkamas gydymas gali Jums padėti sumažinti, arba net visam laikui pašalinti, šią nemalonią problema, kuri jus kankina naktimis.