Nepageidaujamų plaukelių šalinimas – viena iš pagrindinių procedūrų, kurias moterys atlieka dar prieš vasarą, norėdamos turėti švelnią, gražiai atrodančią odą. Siekdamos ilgalaikio rezultato, renkasi fotoepiliaciją arba plaukelių šalinimą lazeriu.
Plaukelių šalinimas lazeriu
Atliekant šalinimo procedūras lazeriu, yra generuojamas vieno ilgio šviesos bangų spindulys, kurį nutaikius į plaukų augimo vietą, yra sunaikinamas plauko folikulas. Procedūra yra saugi, nes nepažeidžia aplinkinių audinių, o jos rezultatas – ilgalaikis.
Kadangi plauko augimo ciklas susideda iš 3 fazių, visų plaukelių iš karto pašalinti nepavyks. Lazeris šalina tik augimo fazėje esančius plaukelius, o tai reiškia, jog norint pašalinti juos visus, dažniausiai gali prireikti ~ 6-10 procedūrų. Procedūrų skaičius kinta priklausomai nuo odos spalvos, plaukelių augimo tankumo, vartojamų vaistų ir kt.
Prieš tokias procedūras rekomenduojama 4-6 savaites nešalinti jų jokiais kitais šalinimo būdais, kelias savaites nesilankyti soliariume, nesideginti saulėje, nenaudoti savaiminio įdegio kremų, nes įdegis sumažina procedūros efektyvumą, oda turi būti švari, nepatepta jokiomis kosmetinėmis priemonėmis.
Fotoepiliacija
Tai procedūra, kurios metu, plaukai yra šalinami intensyvia pulsine šviesa – IPŠ – generuojamas įvairaus bangos ilgio spindulių pluoštas, kurio pagrindinis “taikinys” yra plauko folikulas. Fotoepiliacijos rezultatas taip pat yra ilgalaikis. Šalinant plaukelius šiuo būdu, šalinimo plotas gali būti nuo 4 iki 8 kvadratinių centimetrų (daugiau negu 4 kartus didesnis nei šalinant lazeriu – 1 cm2). Fotoepiliacijos procedūros labai efektyvios moterims, kurias vargina įauginėjantys plaukai ir iš jų besiformuojantys pūlinukai.
Fotoepiliacijos procedūrų kiekvienam gali prireikti skirtingai, priklausomai nuo žmogaus odos spalvos, plaukų augimo tankio, ciklo, storio, vartojamų vaistų ar hormonų lygio. Dažniausiai, užtenka ~ 6-10 procedūrų, kadangi lygiai taip pat, kaip ir šalinant plaukus lazeriu, yra pašalinami tik augimo fazėje esantys plaukeliai.
Prieš procedūras oda turi būti švari, reikia vengti savaiminio įdegio kremų, deginimosi saulėje, 4-6 savaites nešalinti plaukelių tokiais metodais, kurių metu plaukas yra išraunamas (skusti plaukelius galima).
Fotoepiliacijos procedūros negalima atlikti tada, kai yra odos infekcija, vartojami vaistai, kurie didina jautrumą šviesai, sergama odos onkologinėmis ligomis, autoimuninėmis ligomis, kurias provokuoja šviesa, nėščioms ar maitinančioms moterims.
Tiek šalinimo lazeriu, tiek fotoepiliacijos procedūros duoda panašius rezultatus. Tačiau verta nepamiršti, jog geriausių rezultatų pasieksite apsilankę pas specialistus, o ne atlikdami procedūrą namie. Gydytojai galės patarti, pakonsultuoti plaukelių šalinimo ar su jais susijusiais klausimais. Nors abi procedūros duoda panašius rezultatus, vis dėlto galutinis rezultatas priklauso nuo specialisto patirties, įrangos techninių parametrų, paciento plaukų ir odos individualių savybių, todėl dažnai galima girdėti skirtingus atsiliepimus apie plaukų šalinimo lazeriu ir fotoepiliacijos efektyvumą.
Verta paminėti, jog nei fotoepiliacija, nei šalinimas lazeriu negali 100% visiškai išnaikinti visų plaukelių, todėl profilaktiškai procedūrą reikėtų kartoti 1-2 kartus per metus, norint turėti glotnią ir švelnią odą. Prisiminkite, prieš atlikdami įvairias tokio pobūdžio procedūras pasikonsultuokite su specialistu.