Sveiko ir stiprų imunitetą turinčio žmogaus oda pati apsaugo save nuo ligų. Deja, tikrai ne visi pasižymime puikiu imunitetu. Dažnas ir ilgas antibiotikų vartojimas, įvairios ligos, nevisavertė mityba, nuolat pasikartojantis stresas silpnina imunitetą ir šis prarandą atsparumą užkrečiamoms ligoms. Ne išimtis ir nagų grybelis.
Įtarus nagų grybelį žmonės pirmiausiai gydosi namų sąlygomis. Dažniausiai, susidūrus su šia problema, prisiklausome iš aplinkos, draugų ar pažįstamų, kaip gydyti nagų grybelį bei išbandome pačius įvairiausius būdus. Visgi, ne visada pavyksta sustabdyti jo plitimą ir visiškai pasveikti, juk ne visos priemonės padeda.
Nagų grybelis dažniausiai būna gydomas liaudiškomis priemonėmis:
- sumaišoma 10 g. propolio ir 100 g. spirito. Padaroma kojų vonelė kalio permanganato tirpale, po to nusausinamos kojos ir po nagais prikišama propolio ir spirito mišinio, tada pirštai apibintuojami. Mišinys keičiamas kartą į dieną.
- ugniažolės pakelis užpilamas vienu litru 9 proc. acto. Užpilas palaikomas kaip įmanoma ilgiau, nukošiamas ir įdedami trys arba penki šaukštai druskos. Reikia pasidaryti šio užpilo vonelę, o nagus joje laikyti kokias 5 minutes.
- rankų nagų grybelį galima gydyti išmuilinant nagus deguto muilu, įkišant jį į druską ir apibintuojant nakčiai.
- galima susmulkinti džiovintą ugniažolę ir sumaišyti su jodinolu (parduodamas vaistinėse), užtepti ant grybelio pažeisto nago, apdengti plėvele ir apibintuoti nakčiai.
- galima pažeistus nagus ar tarpupirščius tepti indiško svogūno (uodeguotoji paukštpienė) sultimis.
- Taip pat galima pasikaitinti kojas ir apsukti nagą vata, pamirkyta vandenilio perokside. Taip daryti reikėtų 2 kartus per dieną.
Daugelis bando šiuos ir kitus gydymo būdus namuose. Mano, kad gali sutaupyti pinigų ir nepakenkti sau, tačiau dažnai netiksliai apskaičiuojami kiekiai, laiko skirtumas, tam tikrų, natūralių medžiagų netoleravimas, gali dar labiau pakenkti Jūsų sveikatai. Reikia nepamiršti, jog nagų grybelio yra ne viena rūšis. Priklausomai nuo jo tipo, jis gali būti atsparus vienoms ar kitoms Jūsų namuose bandomoms priemonėms, todėl verčiau kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris atliks tyrimus ir paaiškins, kaip tinkamai gydyti nagų grybelį.
Tam, kad neužsikrėstumėte nagų grybeliu, stenkitės vadovautis šiais patarimais:
- nagus kirpkite reguliariai ir taisyklingai: kirpkite tiesiai, kampučių neapvalinkite.
- dažnai plaukite kojas, rūpestingai jas nušluostykite, ypač tarpupirščių odą.
- niekam neskolinkite asmeninio naudojimo rankšluosčių, avalynės.
- stenkitės vengti uždaros ir ankštos avalynės, kai galima avėti šlepetes.
- prausiantis dušuose ar baseinuose būtinai avėkite gumines šlepetes.
- po apsilankymo viešose pirtyse, pėdas ir tarpupirščius dezinfekuokite.
- neavėkite svetimos avalynės, ypač, vasaros metu.
- vietoj sintetinių, mūvėkite medvilnines, pusiau vilnones kojines ir dažnai jas keiskite.
- grindis valykite dezinfekuojančiomis medžiagomis.
- šalinkite negyvą pėdų odos sluoksnį.