Įaugusių nagų gydymas sukelia diskomfortą ir atima nemažai laiko, nes esant šiai problemai reikia kreiptis į gydytojus, kurie dažniausiai skiria operaciją, o iki operacijos dar reikia atlikti įvairias gydomąsias voneles. Gydytojams skyrus kitokį gydymą, t. y. specialias sąsagas, kurios tvirtinamos prie įaugančio nago, reikia reguliariai vykti pas specialistą, kadangi nago sąsaga reikalauja reguliaraus suveržimo.
Žmonėms, susiduriantiems su šia problema, svarbu žinoti, kad kojų pirštų nagai gali įaugti dėl:
- įgimto polinkio;
- ankštos avalynės;
- traumos;
- neteisingo nago nukirpimo;
- pirštų deformacijos.
Norint išvengti įaugančių tiek rankos, tiek kojos nykščio nagų, reikia tinkamai priežiūrėti nagus ir laikytis tam tikrų to taisyklių. Skiriant atsakingą dėmesį nagams, galima užkirsti kelią tokiai išties nemaloniai problemai.
Patarimai, norintiems išvengti įaugančių nagų:
- avėti kojos nykščio nespaudžiančią avalynę;
- laikytis tinkamos pėdų ir rankų higienos;
- saugotis traumų;
- kirpti nagą tiesiai, jo neužapvalinti;
- nekirpti nago per trumpai.
Tai yra pagrindinės taisyklės, kurių laikantis, galima sumažinti įaugančių nagų riziką. Visgi, sunerimti reikėtų, jeigu ši problema nesibaigia ir laikui bėgant tampa netgi sunku vaikščioti, skausmas tampa nebepakeliamas ir Jus diena iš dienos ima lydėti lydi tokie simptomai:
• uždegimas;
• stiprėjantis skausmas;
• patinimas;
• paraudimas;
• pūliavimas.
Jeigu Jums pasireiškia šie ligos požymiai, nedelskite, ir kreipkitės į gydytoją specialistą, kuris paskirs Jums tinkamą gydymo būdą ir priežiūrą.