Kokios priežastys skatina strijų atsiradimą?

Strijos – tai gana nemaloni ne tik moterų, bet ir vyrų problema. Dėl ko atsiranda strijos, įdomu ir aktualu visiems susidūrusiems su šia problema. Strijos atsiranda dėl odos pertempimo ir hormoninių pokyčių. Veikiant hormonams, oda gali prarasti elastingumą, o jos viršutiniai sluoksniai dažniausiai išplonėja ir galų gale, padidėjus krūviui, atsiranda vidinių plyšimų, kuriuos vėliau užpildo jungiamasis audinys.

Strijos būna baltos, raudonos arba melsvos spalvos. Jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, yra kraujagyslių, strijoms suteikiančių raudoną arba mėlyną spalvą. Bėgant laikui, strijos tampa baltos spalvos, todėl, kad jos sudarytos iš jungiamojo audinio, kuriame nėra pigmento. Dėl šios priežasties, įdegus strijos išlieka baltos ir tampa dar labiau pastebimos įdegusios odos plote.

Dažniausiai strijos atsiranda:

  • Paauglystėje, kuomet greit augama. Kūną išvagojusios strijos paaugliams sukelia didelį estetinį diskomfortą, kadangi paauglystėje išvaizda jiems yra labai svarbi.
  • Sportuojant, kai auginami raumenys. Strijų dažniausiai turi vyrai, kurie kilnoja svorius.
  • Priaugus svorio, kai oda neatlaiko staigių pokyčių. Žmonėms, kurie turi problemų su nutukimu. Taip pat 70 proc. moterų strijų atsiranda nėštumo metu arba po nėštumo. Dažniausiai moterims strijos atsiranda vidinėse šlaunų pusėse, krūtų, klubų srityse, apatinėje pilvo dalyje.
  • Strijos pasireiškia sergant ir tam tikromis ligomis. Pavyzdžiui, Kušingo liga. Tai sindromas, kuris atsiranda dėl padidėjusios antinksčių žievės hormono – kortizolio – gamybos antinksčiuose. Kai liga progresuoja, jei segantysis ilgai vartoja hormoninius preparatus arba gliukokortikoidus, ryškėja defektai odoje – strijos.
  • Sergant diabetu ir kitomis ligomis.

Daug lengviau yra stengtis išvengti strijų negu jas gydyti. Atsiradusias strijas naikinti yra išties sunku. Labai svarbu stengtis, kad Jūsų svoris būtų stabilus, kadangi priaugus daug svorio, (net jeigu paskui ir numesite jį) tikrai atsiras strijų. Taip pat labai svarbu teisingai maitintis. Valgykite mažiau saldžių, miltinių patiekalų ir daugiau angliavandenių turinčio maisto. Į savo mitybos racioną įtraukite daugiau baltymų, iš kurių sintezuojamas kalogenas ir elastanas, taip pat nepamirškite daržovių. Protingai sportuokite. Reikia palaipsniui didinti toleranciją fiziniam krūviui bei patį krūvį, kad odos augimas atitiktų jos išsitempimą. Svarbu nenaudoti vaistų nepasitarus su gydytoju. O moterims nėštumo metu derėtų imtis atsargumo priemonių. Nešiokite diržą, specialias kompresines pėdkelnes. Nuo trečio nėštumo mėnesio būtina naudoti specialias priemones: gelius, kremus ar tepalus. Priemonių nuo strijų sudėtyje yra reikalingų odai medžiagų, o jų poveikis skatina elastano ir kalogeno sintezę. Naudojant šias priemones ir prižiūrint savo kūną bei tinkamai maitinantis , sportuojant galima išvengti strijų atsiradimo, o jeigu to padaryti nepavyksta, reikia kreiptis į gydytoją specialistą, kuris padės sumažinti strijas.