Į žmogaus organizmą patekus papiloma virusui, sukeliama infekcija, kuri labai greitai pasimato ir akivaizdžiai, ant odos atsiradus išaugoms. Tokie odos dariniai vadinami karpomis ir jie gali atsirasti be kokioje kūno vietoje. Ši problema sukelia ne vien diskomfortą, bet ir gadina estetinį vaizdą, jeigu atsiranda aiškiai matomoje kūno vietoje. Kaip išnaikinti karpas jų atsikratyti ir kokios veiksmingiausios natūralios gydymo priemonės?
Svarbu nepamiršti, kad karpų naikinimas namuose taip pat gali būti veiksmingas. Daugelis rekomenduoja išbandyti įvairias liaudiškas priemones ir tik kraštutiniu atveju kreiptis į specialistus dėl chirurginio ar lazerinio gydymo. Visgi, mes patariame nelaukti kraštutinio atvejo ir pabandžius karpų naikinimą namuose bei negavus teigiamo efekto, nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą.
Yra nemažai būdų ir priemonių nuo karpų. Dažniausiai karpų gydymui naudojama priemonė – ugniažolė. Nulaužus ugniažolių stiebelius, jų galuose išsiskiriančiomis sultimis reikia tepti karpą kelis kartus per dieną. Kantriai tepant po dešimties dienų karpa turėtų išnykti. Ugniažolė nuo karpų yra viena veiksmingiausių liaudies medicinos priemonių.
Taip pat nuo karpų dažnai naudojamas obuolių sidro actas bei citrinos sultys. Karpų naikinimas actu ar citrinų sultimis suminkština odą, o karpa paprasčiausiai nukrent. Karpų gydymas actu arba citrinų sultimis dažniausiai užtrunka kelias savaites. Taip pat namuose galima bandyti gydytis ir raudono šermukšnio uogomis, kiaulpienių, česnakų sultimis, melisos žolelėmis ir kitomis priemonėmis. Gydimuisi nuo karpų galima naudoti ir gluosnio medienos dervą sumaišius su actu iki vientisos masės ir tepant ant atsiradusių karpų. Šis mišinys išdžiovina karpą ir ji nukrenta.
Jeigu nepadeda jokios liaudiškos priemonės, namuose galima gydytis ir vaistais. Vaistinėse galima įsigyti įvairiausių vaistų, tai gali būti:
- tepalai;
- geliai;
- tirpalai;
- specialūs šaldantys preparatai.
Visų šių karpų sudėtyje yra salicilo bei kitų rūgščių. Uždėtos ant karpos, veikliosios medžiagos pamažu ima tirpdyti karpą sudarančias ląsteles. Gydantis vaistais ląstelės sluoksniuojasi ir karpa pamažu nusilupa.
Labai svarbu žinoti, kad natūraliais gydymo metodais namuose ir įsigytais vaistais karpas šalinti galima ne visais atvejais, nes karpos gali tapti piktybinėmis. Netinkamas karpų gydymas namuose gali tik pabloginti padėtį ir dar labiau pažeisti odą. Taigi, jeigu karpa pasižymi šiomis savybėmis ir yra:
- skausminga;
- kraujuoja;
- lengvai pažeidžiama;
- karpos skersmuo didesnis nei 10 mm.
Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją dermatologą dėl tinkamo gydymo bei priežiūros paskyrimo.