Nagų grybelis – tai užkrečiama lėtinė liga, nago guolio ar nago plokštelės grybelinė infekcija. Nagų grybelio pažeistas nagas tampa nelygus, grublėtas, pilkšvai gelsvas, išnyksta antnaginė odelė. Nagus dažniausiai pažeidžia mieliagrybiai, pelėsiniai grybai ir dermatofitai.
Susidūrę su šia problema, žmonės paprastai apie tai nekalba ir tyli, nes būna gėda. Jiems atrodo, jog grybelis atsiranda dėl higienos nesilaikymo, bijoma aplinkinių reakcijos. Susidūrusiems su su šia problema būtina žinoti, kaip gydyti nagų grybelį ir kokia tai liga.
Užsikrėtus nagų grybeliu, ilgą laiką gali nebūti jokių ligos požymių, todėl daugelis žmonių nežino, kad jie turi nagų grybelį. Ilgainiui nagai pakinta ir tie pakitimai gali būti kelių rūšių. Kartais nagai genda iš šono ar krašto, atsiranda baltų ar gelsvų išilginių juostų, kurios lėtai plinta per visą nagą. Nago plokštelė ilga laiką lieka blizganti ir nesustorėjusi. Kitais atvejais nagai gali suplonėti, atšokti nuo kojos ar rankos nago guolio. Kartais nago plokštelė gali sustorėti, po ja susikaupia raginės masės ir nago plokštelė pradeda trupėti. Dermatofitai dažniau sukelia kojų, arba kombinuotus rankų ir kojų, nagų pažeidimus. Jie dažniau pažeidžia nago plokštelę ir galus. Neretais atvejais mielių grybeliai sukelia izoliuotą rankų nagų pažeidimą. Pažeidžiamas nago volelis ir prie jo esanti nago dalis. Nago volelis paburksta ir parausta, virš nago nėra odos raukšlės, iš po nago volelio sunkiasi pūliai, nagas netenka blizgesio, auga nelygus. Grybelis iš kojų nagų, padų gali plisti į rankų nagus, plaštakas. Ligos eiga ilga ir lėtinė.
Nagų grybelis – tai ne tik estetinė, bet ir medicininė problema. Gydymas trunka ilgai ir reikalauja ne tik daug atidumo, bet ir kantrybės. Jei įtariate, kad užsikrėtėte nagų grybeliu, būtina kreiptis į gydytoją dermatologą. Nagų grybeliui diagnozuoti reikalingi laboratoriniai tyrimai. Jų metu pacientui bus atliekamas mikroskopinis bei pasėlio tyrimai. Patologinės medžiagos bakteriologinis tyrimas leidžia patikimai nustatyti grybelio rūšį, todėl Jums bus paskirtas pats veiksmingiausias gydymas.
Kaip gydyti nagų grybelį, paaiškins specialistas, kadangi kiekvienai nagų grybelio formai, gydymas gali būti vis kitoks: kartais reikalingi medikamentai, o kai kuriais atvejais reikalingos lazerio procedūros arba kombinuotas gydymas. Dažniausiai skiriami medikamentai – terbinafinas, itrakanazolis, flukonazolis, o taip pat ir įvairūs tepami geliai, lakai. Šiuo metu efektyviausias nagų grybelio gydymas – lazeriu. Šios lazerio procedūros yra greitos, saugios ir nesukelia šalutinio poveikio. Grybelis sugeria lazerio skleidžiamą šviesą, paverčia ją karščiu ir žūsta. Tai puiki išeitis norint išvengti chirurginio nago plokštelės pašalinimo.
Taigi, jeigu pastebėjote nagų pakitimus ir įtariate ligą, nespręskite patys, kaip gydyti nagų grybelį, o nedelsiant kreipkitės į gydytoją specialistą.