Nuolatinis sėdimas darbas, nėštumas, amžius, kuomet sumažėja jungiamojo audinio atsparumas, prasideda virškinamojo trakto sutrikimai, dažni vidurių užkietėjimai, stipriai padidina hemorojaus atsiradimo tikimybę. Pirmieji simptomai tokie, kaip kraujavimas, kartais skausmas, niežėjimas ir perštėjimas, toli gražu ne visada paskatina kreiptis į gydytoją bei rimtai susirūpinti savo sveikata.
Šiuo metu yra daugybė medikamentų hemorojui gydyti. Efektyviausias vaistas nuo hemorojaus – žvakutės ir tepalai nuo.
Hemorojus žvakutėmis ir tepalais gydomas esant:
- I ir II laipsnio hemorojui;
- ūminei ir lėtinei išangės srities egzemai;
- išangės įtrūkimui, ūminei išangės įplėšai;
- proktitui, t. y. uždegimui išangės ir tiesiosios žarnos srityje.
Hemorojaus žvakutės ir tepalai naudojami po pasituštinimo. Prieš tai būtina apsiprausti. Žvakutę geriausią įsidėti gulint ant nugaros. Žinoma, po to reikėtų pagulėti keletą minučių. Tai geriausia daryti prieš miegą.
Esant išangės įplyšimams dėl užkietėjusių vidurių, sukeliant niežulį bei perštėjimą ir nemalonius simptomus, gydymui tinkamesnis yra hemorojaus tepalas. Tepalus ir žvakutes rekomenduojama naudoti 8 – 10 dienų. Kai kamuoja vidinis skausmas, tuomet geriau yra rinktis hemorojaus žvakutes. Tepalai ir žvakutės yra sukurtos taip, jog spręstų kiekvieno hemorojaus problemą (moterų nėštumo metu ar po gimdymo bei kt.), nesukeldami nepageidaujamų pasekmių. Kai kurie vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra steroidinių priešuždegiminių veikliųjų medžiagų, turi neigiamą pašalinį poveikį, todėl jų ilgai naudoti negalima, o kiti, gali sukelti įvairias alergines reakcijas. Todėl labai svarbu kreiptis į gydytoją, kuris paskirs ir rekomenduos tokius vaistus, kurie slopins hemorojaus sukeltą sudirginimą, niežulį, šlapiavimą, uždegimą ir skatins žaizdų gijimą bei paaiškins, kaip tinkamai juos naudoti.
Visada labai svarbu rūpintis savo sveikata ir atsakingai stebėti jos pokyčius, tačiau ligos diagnostiką ir gydymo rekomendacijas derėtų patikėti specialistams. Jeigu jus kankina hemorojaus simptomai – nedelskite ir kreipkitės į gydytoją proktologą.