Kiekvienas žmogus, susidūręs su hemorojumi, neskuba kreiptis į gydytoją proktologą. Pirmiausia, jis bando gydytis namų sąlygomis, liaudiškomis priemonėmis. Hemorojaus gydymas namuose liaudiškomis priemonėmis dažnai būna veiksmingas ir palengvina hemorojaus gijimą.
Labai svarbu žinoti, kad susidūrus su šia problema, pirmiausia, reikėtų gydyti vidurių užkietėjimą. Derėtų vengti aštrių patiekalų ir prieskonių. Žinoma, rekomenduojama sveikai maitintis:
- • rytais valgyti javainius, jogurtą su kviečių ar avižų sėlenomis;
- • valgyti rupią duoną;
- • valgyti daug žalių daržovių, vaisių ir kt.
Taip pat labai svarbu nuolat sportuoti. Rekomenduojamas plaukimas, ėjimas, važinėjimas dviračiu ir t.t., tačiau reikėtų vengti bėgiojimo ristele ar šokinėjmo.
Natūraliam hemorojaus gydymui rekomenduojamos arbatos:
- kaštonų žiedai, paprastųjų kraujažolių žolė bei trispalvių našlaičių žolė (reikia vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens, palikti 40 min., tada perkošti ir gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį);
- ramunėlių žiedai, vaistinių putoklių šaknys, kiaulpienių šaknys (reikia vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens, pakaitinti 30 min., tada perkošti ir gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį);
- vidurių užkietėjimui gerinti: kmynų vaisiai, anyžių vaisiai, ramunėlių žiedai, pipirmėčių lapai (reikia vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens, pakaitinti 15 min., tada perkošti ir gerti po vieną stiklinę ryte ir vakare prieš valgį) ir kt.
Hemorojaus gydymui namuose rekomenduojamos vonelės. Galima 40 g sravanosių šaknų užplikyti 500 ml vandens, pavirinti 30 minučių ant silpnos ugnies, perkošti ir supilti į vonią. Taip pat galima sumaišyti po 15 g. linažolių žolių žiedų ir kraujažolių žolių, užplikyti 1 litrą vandens, palikti 1 valandai šiltoje vietoje, perkošti ir supilti į sėdimąją vonelę. Temperatūra turėtų būti 34 – 35 laipsniai. Hemorojaus gydymui rekomenduojama ir 60 g dirvinių asiūklių užplikyti 3 litruose vandens, palikti 2 valandoms šiltoje vietoje, perkošti ir supilti į sėdimąją vonelę. Temperatūra turėtų būti 32 – 36 laipsniai.
Yra labai daug hemorojus gydymo namuose liaudiškomis priemonėmis būdų. Vieni jų palengvina ligos eigą, kiti numalšiną skausmą bei uždegimą, dar kiti, deja, nedaro įtakos ligos gydymui. Svarbu, pabandžius liaudies medicinos patarimus ir nesulaukus teigiamo rezultato, nebijoti kreiptis į medikus, nes su šia problema susiduria labai daug žmonių ir ji neturėtų būti gėdinga. Nesidrovėkite, kreipkitės į gydytoją ir jis padės Jums įveikti šią problemą.