Tai, kad plaukai šiek tiek slenka yra visiškai natūralu, todėl, kad plaukas turi savo gyvenimo ciklą. Sunerinmti reikėtų tuomet, kai pastebite, jog plaukai išslenka didesiais kiekiais ar net kuokštais. Tokiu atveju reikėtų ieškoti problemos priežasties. Norint, kad plaukai būtų stiprūs ir neslinktų, vertėtų vengti per didelio nuovargio, streso, dažno plaukų dažymo ar cheminio šūkavimo.
Taip pat vertėtų gerai išsimiegoti ir pagerinti mitybą, užuot alinus organizmą įvairiomis dietomis. Yra nemažai natūralių priemonių (ir naminių, ir liaudiškų) nuo plaukų slinkimo. Žmonės susidūriantys su šia prolema nevengia išbandyti ir naturalių plaukų kaukių, ir liaudies medicinos rekomendacijų.
Norint sustiprinti plaukus reikėtų:
- 1 – 2 mėn. per savaitę vertėtų šaknis įtrinti spirito ir ricinos mišiniu. Palaikius 10 min., kruopščiai išplauti.
- Į virintą iki 40 – 50 laipsnių temperatūros atšaldytą vandenį pridėti medaus (1 litrui vandens – 2 valgomieji šaukštai). Plaukus skalauti du kartus per savaitę.
- Šaukštą džiovintų dilgėlių užvirinti 200 ml vandens ir palikti 1 valandai. Perkošti, ir išplovus bei pradžiovinus plaukus, įtrinti galvos odą. Naudoti 2 kartus per savaitę.
- 100 g. smulkintų dilgelių pavirinti pusėje litro vandens ir pridėti stiklinę obolių acto. Šiuo nuoviru reikia sudrėkinti plaukus ir palikti per naktį.
- Svogūnų kaukė. 2 – 3 didelius svogūnus sutarkuoti smulkia tarka, gautą košelę kartu su sultimis įtrinti į galvos odą bei apsukti ją šiltai skara ir palaikyti per naktį, o ryte išplauti galvą.
- Druska. Į galvos odą reikia įtrinti jūros druską ir palaikyti 15 minučių. Po 15 minučių nuplauti šiltu vandeniu. Jūros druska išvalo plauko folikulus nuo riebalų pertekliaus.
- Česnakas. Į plaukus įtrinti česnko sultis ir palaikyti viena valandą, o po to nuplauti. Česnakai gydo plaukų slinkimą, egzemą, minkština ir maitina plaukus, skatina jų augimą.
- Aliejus. Sumaišyti 50 ml šilto alyvuogių aliejaus ir 10 lašų levandų aliejaus, įtrinti į plaukus ir šiltai palaikyti 30 minučių, o po to nuplauti šiltu vandeniu su šampūnu.
- Ramunėlių žiedai. 10 g. ramunėlių užpilti viena stikline verdančio vandens, uždengti ir palaikyti 30 min, o atvesinus nukošti ir sudrėkinti išplautus plaukus.
- Liepos žiedai. 8 valgomuosius šaukštus liepos žiedų užlieti 0,5 litro vedančio vandens ir virinti apie 20 min. su šiuo nuoviru plauti galvą 1 mėnesį.
Yra ir daug kitų priemonių, tačiau reikėtų neužmiršti, kad šių natūralių priemonių poveikis pasijunta ne iš karto. Reikia reguliariai ir ilgą laiką jas naudoti. Šios priemonės nebūtinai tinka visiems žmonėms susidūrusiems su šia problema. Kiekvienas esame individualus ir kai kurie produktai, žolelės ar aliejai gali suketi ne tik teigiamų, bet ir neigiamų organizmo reakcijų. Liaudies patarimai nėra profesionalūs medicininiai patarimai, todėl labai svarbu laiku krieptis į gydytoją specialistą, kuris Jums patars efektyviusią gydymą, nes dermatologai tinkamai įvertina pacientų plaukų ir odos būklę. Skiria reikiamus tyrimus, t. y. kraujo tyrimus bei atlieka mikroskopinį ir pasėlį dėl grybo. Jeigu prireikia – atlieka ir odos biopsiją. Remiantis tyrimų rezultatais yra paskiriamas individualus gydymas. Tai gali būti mezoterapija ar net PRP injekcijos, t. y. trombocitai praturtintos plazmos injekcijos bei kitos naujausios bei efektyiausios gydymo priemonės.
Į gydytoją dermatologą derėtų kreiptis jeigu:
- galvos oda gausiai pleiskanoja;
- niežti galvos odą;
- intensyvus plaukų slinkimas užtrunka ilgiau nei 2 – 3 mėnesius;
- atsiranda galvos odos paraudimas;
- atsiranda pūlinukai;
- pasireiškia išplikimo židiniai.
Visada rūpinkitės savo sveikata ir grožiu, kad nesusidurtumėte su šia problema ir nereikėtų ilgai gydyti pasėkmių dėl netinkamos plaukų priežiūros.